Tenis

Iga Świątek wygrała mecz 3. rundy tenisowego turnieju US Open. Z Polką przegrała w nocy z soboty na niedzielę Amerykanka Lauren Davis.

Świątek zaczęła od trzech z rzędu wygranych gemów, w tym jednego przełamania. Łatwo jednak nie było, bo dwa pierwsze gemy rozgrywano na przewagi. Do końca seta już nic się nie zmieniło. Obie zawodniczki obroniły swoje podania i Polka wygrała 6:3.

Drugi set rozpoczął się podobnie, ale na korzyść Amerykanki, która obroniła swoje podanie, a następnie przełamała, by ponownie wygrać gema przy własnym serwisie. Polka może mówić o pechu, bo przecież w pierwszym gemie miała szanse na przełamanie. Świątek swój drugi gem serwisowy obroniła, lecz następnie na 4:1 prowadzenie podwyższyła Davis. W kolejnych gemach górą Polka. Dwa przełamania i finalnie zwycięstwo 6:4.

Polka błysnęła na zagrywce, bo posłała sześć asów, zaś przeciwniczka zero. Po serwisie nasza reprezentantka miała wyższy procent zdobywanych punktów, co również tyczy się returnów. Świątek popełniła jednak więcej błędów niewymuszonych.