Lewandowski

W meczu 5. kolejki hiszpańskiej Primera Divison bramkę dla Barcelony w wyjazdowym meczu z Cadiz zdobył Robert Lewandowski.

Polak wszedł na boisko w 57. minucie. Zmienionym przez Lewandowskiego został zastępujący go w podstawowym składzie Memphis Depay.

Już wtedy Barcelona prowadziła 1:0. W 55. minucie bramkę strzelił bowiem Frenkie de Jong.

Lewandowski gola strzelił w akcji z 65. minuty. Było tu sporo szczęścia. Piłkę na pole bramkowe zagrywał z prawej strony Raphinha. Przed bramką zderzyli się bramkarz gospodarzy Ledesma i de Jong. Piłka przeszła dalej i dopadł do niej kapitan reprezentacji Polski, który umieścił ją w zasadzie w pustej bramce.

W 83. minucie nastąpiła przerwa w spotkaniu. Na trybunach zasłabł bowiem jeden z kibiców i koniecznym było użycie defibrylatora. Po blisko godzinie zawodnicy wrócili na boisko. Zanim wznowiono mecz przeprowadzono rozgrzewkę.

Po wznowieniu gry Barca podwyższyła prowadzenie i rozmiar zwycięstwa. W 86. minucie po kontrze na sam na sam szedł Lewandowski, ale odegrał na lewo do lepiej ustawionego Ansu Fatiego, który jedynie dopełnił formalności strzelając gola na 3:0. W doliczonym czasie gry gola po kontrze na 4:0 zdobył natomiast Dembele.