Kownacki
f95.de

W 10. kolejce 2. Bundesligi Fortuna Dusseldorf pewnie pokonała u siebie Arminię Bielefeld 4:1, a dwoma asystami pochwalić się mogą polscy zawodnicy, jakimi są Michał Karbownik i Dawid Kownacki. Natomiast w 8. kolejce najwyższej klasy rozgrywkowej w Niemczech Wolfsburg Jakuba Kamińskiego podejmował dziś Stuttgart, z którym wygrał 3:2 po zaciętym boju. Polski skrzydłowy zanotował debiutancką asystę.

Fortuna vs Arminia
W 21. minucie Shinta Appelkamp otworzył wynik spotkania, a ostatnie podanie otrzymał od Karbownika, dla którego była to premierowa asysta w tym sezonie.

Po godzinie gry Kownacki w kapitalny sposób zagrał do Appelkampa, który podciął nad bramkarzem, notując fublet. Była to bramka na 3:1. Oto cała akcja:

Dawid rozegrał pełne spotkanie, z kolei Michał opuścił plac gry w 88. minucie meczu. Ich Fortuna obecnie zajmuje 4. miejsce w tabeli z dorobkiem 17 punktów.
Bilans „Kownasia” w tej edycji ligowej to 10 rozegranych spotkań, 5 strzelonych goli oraz 4 zaliczone asysty.

Vfl Wolfsburg vs Stuttgart
Jakub Kamiński rozpoczął tę rywalizację od pierwszej minuty. W 23. minucie odegrał do Omara Marmousha, który solidnym strzałem po ziemi zza pola karnego, pokonał golkipera drużyny przeciwnej. Poniżej sytuacja:

Po pierwszej części gry mieliśmy remis 2:2, a w samej końcówce drugiej połowy „Wilkom” udało się zdobyć zwycięskiego gola.