Piłka nożna

W 11. kolejce hiszpańskiej Primera Division FC Barcelona rywalizowała u siebie z Athletic Bilbao. Bramkę w tym spotkaniu zdobył Robert Lewandowski.

Barcelona w poprzedniej rundzie pokonał Villarreal 3:0. Duży udział miał w tym Polak, który trafił dwukrotnie. Duma Katalonii przystępowała do niedzielnego starcia jako wicelider rozgrywek z dorobkiem 25 pkt. Wygrana awansu na czoło by nie dała, bo Real wygrał w tej rundzie i prowadzi z 31 pkt.

Athletic Bilbao spisuje się nieźle. Przed niedzielnym pojedynkiem plasował się na 6. miejscu z dorobkiem 18 pkt, choć na zwycięstwo czeka od 30 września.

Jak wygląda mecz?

Gol otwierający wynik meczu padł w 12. minucie. Dembéle uderzył zza pola karnego, ale obronił to bramkarz, lecz piłkę odbił tak, że dopadł do niej na lewej stronie boiska Robert Lewandowski. Ten dograł na pole bramkowe, skąd głową do siatki trafił na 1:0 dla Barcelony Dembéle.

W 18. minucie było już 2:0. Tym razem gola po uderzeniu z prawej strony pola karnego i rykoszecie zdobył dla Barcelony Sergi Roberto.

Do 22. minuty na gola czekał Robert Lewandowski. Polak otrzymał piłkę na środku pola karnego po podaniu z prawej strony. Kapitan naszej reprezentacji obrócił się, czym minął rywala, a następnie po mocnym uderzeniu trafił na 3:0.

Robert Lewandowski plac gry opuścił w 63. minucie, gdy zmienił go Ansu Fati. Dzięki dzisiejszej bramce Lewandowski ma już na koncie 12 goli strzelonych w La Lidze.

To jednak nie był koniec strzelania goli przez Barcelonę w tym spotkaniu. W 73. minucie piłkę z prawej strony dogrywał w pole karne Dembélé, zaś do siatki trafił Torres.