Siatkarki Developresu Bella Dolina Rzeszów odniosły drugie zwycięstwo w TAURON Lidze, radząc sobie bez straty seta z OnlyBio w Bydgoszczy. Było to drugie w ciągu trzech dni starcie rzeszowianek z bydgoszczankami – poprzednie w ramach rozgrywek pucharowych w stolicy Podkarpacia skończyło się także zwycięstwem wicemistrzyń kraju, tyle że w czterech setach.

Obie ekipy chociaż nie zmieniły swoich składów w porównaniu z poprzednim sezonem TAURON Ligi tak jak większość drużyn, w okresie przygotowawczym musiały sobie radzić bez kadrowiczek, więc obecnie są na etapie zgrywania się.

Bydgoszczanki, podobnie jak w czwartkowym spotkaniu w Rzeszowie postawiły się faworyzowanemu rywalowi. Było to widoczne w pierwszym secie, wygranym przez rzeszowianki najmniejszą z możliwych, dwupunktową różnicą, a szczególnie w trzeciej partii. Drużyna z największego miasta województwa kujawsko-pomorskiego długo nie zamierzała oddać pola rzeszowiankom, kapitulując po grze na przewagi.

OnlyBio Pałac Bydgoszcz – Developres Bella Dolina Rzeszów 0-3 (23-25, 19-25, 27-29)

MVP: Gabriela Orvosova

OnlyBio Pałac Bydgoszcz: Bałdyga, Szucs, Lewandowska, Mazurek, Żurowska, Nowakowska, Kobus, Gałkowska, Różyńska, Milun, Łyszkiewicz, Justka, Witkowska

Developres BELLA DOLINA Rzeszów: Bagrowska, Blagojević, Obiała, Centka, Wenerska, Rapacz, Orvosova, Szlagowska, Kalandadze, Jurczyk, Bińczycka, Szczygłowska, Przybyła