W meczu 15. kolejki PlusLigi Ślepsk Malow Suwałki zmierzył się z BBTS Bielsko-Biała. Gospodarze wygrali pewnie, bez straty ani jednego seta i zapewnili sobie udział w ćwierćfinale TAURON Pucharu Polski.

W tym meczu nie było niespodzianek. Ślepsk bez problemu wygrał z ostatnim w tabeli PlusLigi zespołem.

Pierwszy set rozpoczął się jednak od prowadzenia 4:1 BBTS Bielsko-Biała. Taki stan nie utrzymał się długo. Kiedy w pole serwisowe zawitał Paweł Halaba straty w moment zostały zniwelone. Później Bielszczanie jeszcze odskoczyli na dwa punkty, ale znów zostali dopadnięci przez gospodarzy, którzy tym razem wysforowali się na trzypunktowe prowadzenie. Siatkarze Ślepska przewagę trzymali już do końca premierowej odsłony wygrywając ją 25:21.

Druga odsłona była już od samego początku pod dyktando gospodarzy, którzy szybko wyszli na prowadzenie. Kolejny raz na zagrywce dał o sobie znać Halaba. Przewaga miejscowych rosła w zatrważającym tempie. W pewnym momencie wynosiła siedem punktów. Bielszczanie próbowali zmniejszać straty dzięki dobrej grze na siatce i w polu serwisowym to się jednak nie udało i musieli uznać wyższość rywala przegrywając 19:25.

Ostatni set był najmniej wymagający dla gospodarzy, którzy nie musieli zbyt wiele się wysilać. Ich rywale popełniali bardzo proste błędy dając im okazję do zdobywania kolejnych punktów. Siatkarze BBTS Bielsko-Biała mieli także problem z kończeniem własnych ataków. To wszystko złożyło się na wysoką przegraną w ostatnim secie 15:25 i w całym spotkaniu 0:3.

Przegrany mecz nie poprawia sytuacji w tabeli Bielszczan, którzy nadal zajmują ostatnią pozycję. Ślepsk Malow Suwałki natomiast wskoczył na szóstą pozycję z dorobkiem dwudziestu czterech punktów. To dodaje im już pewność występu w ćwierćfinale TAURON Pucharu Polski.

Ślepsk Malow Suwałki – BBTS Bielsko-Biała 3:0 (25:21, 25:19, 25:15)

MVP: Matias Sanchez

Ślepsk Malow Suwałki: Kujundzić, Sapiński, Filipiak, Halaba, Takvam, Sanchez, Czunkiewicz, Magnuszewski.

BBTS Bielsko-Biała: Gergye, Siek, Gil, Cupković, Zawalski, Hanes, Teklak, Formela, Pujol, Hunek, Sinoski, Urbanowicz, Fijałek.