Asseco Resovia Rzeszów vs Ślepsk Malow Suwałki

W 18. kolejce PlusLigi Ślepsk Malow Suwałki podjął u siebie lidera tabeli Asseco Resovię Rzeszów. Mecz zakończył się zwycięstwem 3:1 Rzeszowian.

Tylko pierwszy set był tym, w którym Asseco Resovia Rzeszów została zaskoczona przez gospodarzy. Ślepsk po kilkunastu wymianach wyszedł na prowadzenie. Doszło do tego głównie dzięki świetnej, mocnej zagrywki, która sprawiała ogromne problemy w przyjęciu Rzeszowianom. Przewaga Suwałczan wzrosła do pięciu oczek. Mimo, że goście spróbowali jeszcze ją odrobić zrywem w końcówce to ostatecznie Ślepsk wygrał minimalnie 25:23.

W drugim secie Resovia odrobiła lekcje i zaczęła grać zdecydowanie lepiej i skuteczniej. Siatkarze gości prezentowali się dobrze zarówno w polu serwisowym jak i w ofensywie. Gospodarze natomiast popełniali wiele błędów, nawet ich serwisy nie przynosiły już pożądanego skutku. Seta skutecznym atakiem zakończył Maciej Muzaj ustalając wynik 25:19 dla Rzeszowian.

Trzeci set był wyrównany. Mimo, że Asseco Resovia Rzeszów najpierw odskoczyła na cztery punkty to za chwilę Ślepsk już odrobił straty i trzymał wynik spotkania. Świetnie w bloku po stronie gospodarzy spisywał się Paweł Halaba prezentując efektowne ,,czapy” na swoich rywalach. Rzeszowianie próbowali się wielokrotnie urwać z wynikiem i nawet jeśli im się to udawało to za chwilę Ślepsk rzucał się w szaleńczą pogoń i odrabiał straty. Dopiero na końcu gospodarze zostali skończeni własną bronią – blokiem w wykonaniu Jakuba Kochanowskiego, który doprowadził do wygranej seta 26:24.

W ostatniej partii Rzeszowianie pokazali się z nieustępliwości, a Ślepsk Malow Suwałki nie miał już zbytnio sił na pogoń wyniku. Siatkarze z Suwałk zaczęli popełniać wiele błędów, pojawiły się niedokładności, problemy w przyjęciu, które automatycznie przechodziły na nieskuteczność ataku. Ślepsk Malow Suwałki w końcówce próbował jeszcze odwrócić losy tego spotkania, ale było to nieskuteczne. Suwałczanie musieli pogodzić się z porażką 22:25 i w całym spotkaniu 1:3.

Ślepsk Malow Suwałki – Asseco Resovia Rzeszów 1:3 (25:23, 19:25, 24:26, 22:25)

MVP: Jakub Kochanowski

Ślepsk Malow Suwałki: Sanchez, Filipiak, Kujundzić, Halaba, Sapiński, Takvam, Czunkiewicz, Magnuszewski, Żakieta, Buchowski.

Asseco Resovia Rzeszów: Drzyzga, Muzaj, DeFalco, Cebulj, Kochanowski, Kozamernik, Zatorski, Bucki, Kędzierski, Rossard.