W meczu 19. kolejki Trefl Gdańsk zmierzył się z PGE Skrą Bełchatów. Gospodarze pokonali gości 3:1.

W pierwszym secie szybko na prowadzenie wyszli siatkarze Trefla. Skra miała duże problemy w przyjęciu i ataku. Promykiem nadziei dla nich był Mateusz Bieniek, który męczył swoimi serwisami rywali. To jednak było za mało by ugrać seta. Trefl Gdańsk wygrał 25:18 po skutecznym ataku Mikołaja Sawickiego.

W drugim secie za wiele się nie zmieniło. Nadal to Trefl Gdańsk prezentował się zdecydowanie lepiej odskakując wynikiem od bezbarwnej Skry, której pogoń za wynikiem nie była skuteczna. Gospodarze znów wygrali tym razem jeszcze wyżej niż w pierwszej partii 25:16.

Dopiero w trzecim secie Skra się chwilowo przebudziła i zaczęła grać lepiej. Dobrze atakował Atanasijević. Skuteczna była także gra środkowych gości. To wszystko poskutkowało tym, że Trefl Gdańsk zaczął popełniać proste błędy. Dzięki temu Skrze udało się wygrać seta 25:19 po ataku Vasiny.

Ostatni set to pogrom w wykonaniu gospodarzy. Skra nie miała praktycznie nic do powiedzenie w tej partii. Bartłomiej Bołądź serwował i atakował jak natchniony zdobywając kolejne punkty dla Trefla. To samo robił Mikołaj Sawicki. Skrze nie wychodziło kompletnie nic. Mieli problem z atakiem, przyjęciem, punktowym serwisem. Partia i cały mecz zakończył się zwycięstwem Trefla 3:1.

Trefl Gdańsk – PGE Skra Bełchatów 3:1 (25:18, 25:16, 19:25, 25:15)

MVP: Bartłomiej Bołądź

Trefl: Martinez, Kampa, Niemiec, Urbanowicz, Bołądź, Sawicki, Perry, Droszyński, Nasewicz, Zaleszczyk, Grzyb.

Skra: Kooy, Atanasijević, Bieniek, Kłos, Łomacz, Lanza, Gruszczyński, Vasina, Mitić, Musiał.