Sposobiące się do ostatniego występu grupowego w Lidze Mistrzyń siatkarki ŁKS Commercecon Łódź pokonały w trzech setach Energę MKS Kalisz w ramach 14. serii TAURON Ligi. Dla łodzianek myślących już o podróży do Stambułu był to spokojny spacer, którego monotonność zmieniła się dopiero w rezultacie podwyższonego tętna gry w samej końcówce spotkania.

Przez pierwszego seta łodzianki przeszły jak burza. Bardzo szybko wypracowały sobie wysokie prowadzenie. Atak Valentiny Diouf, a następnie błąd rozegrania Alicji Grabki dały im przewagę 12:4. Gdy pomyliła się Aleksandra Rasińska, gospodynie prowadziły już 20:8, a seta zakończyła atakiem Julita Piasecka (25:11).

Drugiego seta również lepiej rozpoczęły łodzianki, które po akcji Kamili Witkowskiej prowadziły 9:4. Później jednak kaliszanki ruszyły do walki. Skuteczny atak Aleksandry Wójcik zmniejszył ich straty do dwóch punktów (11:13). To jednak tylko podrażniło rywalki. W końcówce gospodynie utrzymały przewagę i triumfowały 25:20.

Początek trzeciej partii to świetne zagrywki Piaseckiej (4:1). Trener Alessandro Chiappini dokonał zmian w składzie, na boisku pojawiły się m.in. Zuzanna Górecka i Klaudia Alagierska-Szczepaniak. Środkowa Łódzkich Wiewiór również dobrze spisała się na zagrywce, po jej asie było 13:6. W końcówce kaliszanki zmniejszyły straty, było o krok od remisu, ale w decydujących momentach Ełkaesianki postawiły kropkę nad i. Ostatni punkt w meczu zdobyła atakiem Górecka i ŁKS Commercecon cieszył się z wygranej do 23

ŁKS Commercecon Łódź – Energa MKS Kalisz 3:0 (25:11, 25:20, 25:23)

MVP: Julita Piasecka

ŁKS Commercecon Łódź: Gryka, Witkowska, Diouf, Górecka, Dróżdż, Hryshchuk, Ratzke, Gajer, Alagierska-Szczepaniak, Scuka, Piasecka, Maj-Erwardt, Krawczyk, Drabek

Energa MKS Kalisz: Wawrzyniak, Drużkowska, Sobanty, Wójcik, Stefanik, Rasińska, Kuligowska, Cygan, Efimienko-Młotkowska, Bartkowska, Grabka, Fedorek, Lemańczyk, Pajdak