Piłkarki ręczne Eurobud JKS Jarosław uległy w pierwszym wyjazdowym meczu 1/4 European Cup Iuvencie Michalovce 25-37. Tak wysoka porażka jarosławianek sprawia, że za tydzień polski zespół stanie w grodzie nad Sanem przed ekstremalnie trudnym zadaniem odrobienia ogromnej straty.

Piłkarki obu zespołów znają się dość dobrze, gdyż często grywają między sobą w turniejach przygotowawczych przed sezonem. Tym razem los sprawił, że zespoły spotkały się w meczu o niebagatelną stawkę. W poprzedniej rundzie Słowaczki wyeliminowały inną polską ekipę, KPR Gminy Kobierzyce, lecz dokonały tego w zaciętych pojedynkach poprzez uzyskanie dwóch trafień przewagi w dwumeczu. Rywal więc wydawał się być w zasięgu dla innej, choć nieco słabiej spisującej się w tym sezonie drużyny z PGNiG Superligi. Nic z tych rzeczy.

Pierwsze dziesięć minut było typowym meczem walki, zapowiadając ogromne emocje na dalszym etapie rywalizacji. Szybko jednak zawodniczki Juventy zaczęły zdobywać przewagę, która rosła wraz z zagęszczeniem szyków defensywnych gospodyń. Jarosławianki miały problem z dochodzeniem do pozycji rzutowych, natomiast słowacki zespół skutecznie kończył swoje ataki i w 18. minucie prowadził już 7 bramkami (12:5). Chwilowo wydawało się niebawem, że przyjezdne są w stanie zapanować nad meczem, gdyż strata po rzutach Mokrzki i Matuszczyk spadła do 5 trafień (12:7). Zawodniczki z Jarosławia w dalszym ciągu nie były w stanie opanować nerwów, popełniały straty, a kontry zespołu z Michalovców były brzemienne w skutkach. Na przerwę Iuventa schodziła z zapasem 9 bramek (20:11).

Po odpoczynku miedzy połowami ekipa znad Sanu próbowała zmienić styl gry fragmentami nawiązując walkę, ale grające z polotem Słowaczki dorzuciły kolejne trafienia i w 40. minucie wygrywały już 13 trafieniami (25:12), by na pięć minut przed końcem osiągnąć najwyższą przewagę (36:21). W końcówce drużyna Iuventy przystopowała, co wykorzystał polski zespół, zmniejszając różnicę finalnie do 12 trafień (37:25).

Za tydzień mecz rewanżowy, który wydaje się – biorąc pod uwagę obecną dyspozycje obu drużyn – być formalnością.

Iuventa Michalovce – Eurobud JKS Jarosław 37:25 (20:11)

Iuventa: Mendes De Almeida, Yablonska-Bobal – Dvoršcáková 3, Štefaniková 5, Dmytrenko, Popovcová 8, Soskyda, Kohuch 4, Borysevych, Wollingerová 1, Kompaniiets 6, Kolovska 1, Klucková 5, Krivokapic 4. Trener Jan Novak.

Eurobud JKS: Kukharczyk, Kordowiecka – Bancilon 4, Gadzina 1, Dorsz 1, Trawczyńska 3, Matuszczyk 4, Volovnyk 4, Gliwińska 1, Nestsiaruk, Mokrzka 4, Zimny, Smolinh 3, Strózik, Kozimur. Trener Michał Kubisztal.

Sędziowali Ilievski i Ilievski (Macedonia)

Kary: 12 i 6 min

Widzów: 1503.