Fit: Twitter PKO BP Ekstraklasa

Piast Gliwice pokonał 2:0 Zagłębie Lubin w meczu 20.kolejki PKO BP Ekstraklasy. Gliwiczanie zwycięstwo zapewnili sobie w pierwszej połowie po bramkach Damiana Kądziora i Kamila Wilczka.

Piast wyszedł na prowadzenie w trzynastej minucie spotkania po uderzeniu Damiana Kądziora, który uderzeniem z okolic pola karnego pokonał Jasmina Burica. Kilkadziesiąt sekund później przyjezdni mogli podwyższyć prowadzenie jednak uderzenie Chrapka okazało się niecelne. Goście mieli przewagę i stwarzali dogodne sytuację i w 32.minucie powinno być 2:0 jednak piłkę zmierzającą do bramki Lubinian wybił przed linią bramkową Mateusz Bartolewski. Ataki Piasta przyniosły sukces po akcji, którą wykończył Kamil Wilczek.

Na początku drugiej części spotkania w zamieszaniu podbramkowym wiele szczęścia miał zespół Zagłębia, którego zawodnicy blokowali strzały rywali. W kolejnych minutach Zagłębie próbowało zdobyć bramkę kontaktową jednak nie potrafiło sforsować dobrze zorganizowanej obrony drużyny prowadzonej przez Aleksandra Vukovica.