Siatkarki ŁKS Commercecon Łódź uległy w ostatnim spotkaniu grupowym Ligi Mistrzyń Fenerbahce HDI Stambuł 0-3. Przełożony z ubiegłego tygodnia z uwagi na trzęsienie ziemi w Turcji, a  rozegrany na neutralnym terenie w Berlinie mecz był podwójnie pechowy dla siatkarek z Łodzi. Poza stratą punktów, w końcówce pierwszego seta groźnie wyglądającej kontuzji nabawiła się reprezentantka Polski – środkowa Klaudia Alagierska.

Łodzianki zaczęły to spotkanie obiecująco i niemal przez całą pierwszą partię toczyły równy pojedynek z faworyzowanym zespołem ze Stambułu. W decydującej fazie seta – przy stanie 21:21 – przelatując na stronę rywalek, pechowo na kolano upadła środkowa reprezentacji Polski Klaudia Alagierska, która z grymasem bólu opuściła parkiet na ramionach członków sztabu szkoleniowego. Przygnębione zdarzeniem ełkaesianki nie były już w stanie zebrać się do walki o objęcie prowadzenia i oddały tą partię trzema punktami (25:22).

Minorowy nastrój towarzyszył zawodniczkom polskiego zespołu w drugiej partii. Grający z uwagi na żałobę przy pustych trybunach w Berlinie Fenerbahce szybko zdobył sześciopunktową przewagę (12:6) głównie dzięki fenomenalnej postawie w ataku Vargas. Mimo ambitnej postawy Aleksandry Gryki, turecki zespół utrzymywał zaliczkę, a w końcówce tej odsłony ją powiększył, zwyciężając 25:16.

Najwięcej zdrowych, sportowych emocji dostarczył trzeci set, w którym po zaciętym początku inicjatywę uzyskały zawodniczki  ze Stambułu, pewnie zmierzając do wygrania również trzeciej partii. Od stanu 15:10 dla Fenerbahce do odrabiania strat ruszyły łodzianki, grając mądrze w ataku i szczelnie w bloku. Blok na Vargas sprawił, że na tablicy wyników pojawił się remis po 19. Łodzianki złapały wysoki pułap gry, natomiast zawodniczki tureckiej ekipy popełniały błędy. ŁKS doszedł do trzech piłek meczowych (22:24, 24:25), których jednak nie wykorzystał. Po grze na przewagi swego dopiął Fenerbahce, wygrywając 28:26 i cały mecz 3:0. Mimo porażki, zespół z Łodzi już wcześniej zapewnił sobie baraż o ćwierćfinał Ligi Mistrzyń.

Fenerbahce HDI Stambuł – ŁKS Commercecon Łódź 3:0 (25:22, 25:16, 28:26)

MVP: Mellisa Vargas

Fenerbahce HDI Stambuł: Carneiro, Łazariewa, Eroğlu, Çetin, Kalaç, Diken, Fiedorowcewa, Souza, Boz, Erdem, Ünal, Vargas, Wuczkowa, Örge.
ŁKS Commercecon Łódź: Gryka, Witkowska, Diouf, Górecka, Hryshchuk, Ratzke, Gajer, Alagierska-Szczepaniak, Ščuka, Piasecka, Maj-Erwardt, Drabek.