Alicja Rosolska

Polska tenisistka Alicja Rosolska wraz z Norweżką Ulrikke Eikeri nie dały rady Amerykance Desirae Krawczyk i Holenderce Demi Schuurs. Duet polsko-norweski w Dubaju ugrał tylko trzy gemy.

Polka i Norweżka zmierzyły się z rozstawionymi z numerem trzecim Desirae Krawczyk oraz Demi Schuurs. Niestety Rosolska i Eikeri nie były w stanie przeciwstawić się Amerykance i Holenderce.

Już pierwszy set należał do rywalek, które przy pierwszej okazji przełamały Rosolską i Eikeri. Polka wraz z Norweżką miały swoje szansę, ale były bardzo nieskuteczne. Nie potrafiły skończyć break-pointów. Ich przeciwniczki świetnie to wykorzystywały i wygrywały piłki zarówno przy swoim podaniu jak i przy serwisie rywalek. Krawczyk i Schuurs wyszły szybko na prowadzenie 5:1, a później wykorzystały od razu pierwszą piłkę setową.

W drugim secie nadal to duet amerykańsko-holenderski dominował i próbował jak najszybciej przełamać polsko-norweski. To się udało przy drugiej okazji, na 2:1. W dalszej części partii wszystko układało się pod dyktando Schuurs i Krawczyk, które pilnowały swojego serwisu i nie dawały szans Rosolskiej i Eikeri na przełamanie. Rywalki Polki i Norweżki wykorzystały drugą piłkę meczową kończąc spotkanie wynikiem 6:2.

II. runda debla WTA 1000 w Dubaju:

Desirae Krawczyk / Demi Schuurs – Alicja Rosolska / Ulrikke Eikeri 2:0 (6:1, 6:2)