Julia Walczyk-Klimaszyk
Foto: Polski Związek Szermierczy

Turniej szermierczy, który może dać kwalifikację do igrzysk olimpijskich będzie miał miejsce w Polsce, a konkretniej w Poznaniu. To właśnie tam pojawią się zarówno polskie jak i zagraniczne florecistki. 

Pierwsze zawody szermiercze Pucharu Świata, które będą liczyć się do rankingu olimpijskiego odbędą się 21-23 kwietnia, w Poznaniu. Międzynarodowa Federacja Szermierki wskazała właśnie na to polskie miasto, z racji, że w tamtym roku (styczeń 2022) również w Poznaniu miał miejsce PŚ. Zebrał on wtedy bardzo dobre oceny i pochwały ze strony światowej federacji szermierskiej.

Do stolicy województwa wielkopolskiego przyjadą najlepsze florecistki na świecie, w tym też Polki, które na własnej ziemi powalczą o punkty do rankingu kwalifikacyjnego. Florecistki będą miały zapewnione bardzo dobre warunki do treningów. Do tego będą mogły przyjechać już wcześniej do Poznania, żeby wziąć udział w Pucharze Polski.

Aktualnie najwyżej z polskich florecistek w rankingu jest Julia Walczyk-Klimaszyk (osiemnaste miejsce). Walczyć o jak najwięcej punktów będzie też Hanna Łyczbińska, Martyna Jelińska, Renata Tomczak i Aleksandra Jeglińska. Celem polskiego trenera Tomasz Ciepłego będzie kwalifikacja polskiej drużyny florecistek. Na ten moment zajmują one siódme miejsce i żeby zdobyć przepustkę na igrzyska muszą wyprzedzić reprezentację Niemiec. Czas na to jest jeszcze długi (do marca 2024 r).

Poprzedni artykułWTA: Alicja Rosolska zakończyła przygodę w deblu na drugiej rundzie!
Następny artykułLiga Mistrzyń: Pięć setów i porażka Grupy Azoty Chemik Police

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę podać swoje imię tutaj
Proszę wpisać swój komentarz!