Fot: Pogoń Szczecin/Twitter

Raków Częstochowa pokonał Pogoń Szczecin 2:0 i utrzyma przewagę nad drugą w tabeli Legią Warszawa.

Gospodarze mogli wyjść na prowadzenie na początku spotkania po uderzeniu z narożnika pola karnego w wykonaniu Kamila Grosickiego jednak strzał okazał się minimalnie niecelny. W kolejnych minutach obie drużyny nie potrafił stworzyć dogodnych sytuacji do zdobycia bramki. W 38.minucie wicemistrzowie Polski przeprowadzili pierwszą groźną akcję, która zakończyła się bramką Władysława Koczerhina, który uderzeniem z narożnika pola karnego pokonał Stipice.

Od początku drugiej części spotkania Portowy zaczęli grać ofensywnie i próbowali zagrozić bramce strzeżonej przez Kovacevica. W 50.minucie od straty bramki Raków uratował Kovacević, który w kapitalny sposób obronił uderzenie Almqvista. Odpowiedź Rakowa była natychmiastowa po tym jak Koczerhin zagrał wzdłuż bramki jednak Gutkovskis nie doszedł do piłki. Częstochowianie podwyższyli w 55.minucie po pięknym uderzeniu z pola karnego w wykonaniu Jean Carlos, który w przeszłości występował w barwach Portowców. Po stracie bramki Pogoni próbowała zagrozić bramce rywali jednak za każdym razem brakowało ostatniego podania. W 76.minucie znakomitą sytuację miała Pogoń jednak uderzenie Almqvista zostało obronione przez bramkarza, a dobitka trafiła w jednego z zawodników Rakowa. Szanse na podwyższenie prowadzenia miał Wdowiak, którego strzał został zablokowany.