foto: wisla.krakow.pl

Władze Ruchu Chorzów zakończyły dziś negocjacje ze Stadionem Śląskim w sprawie organizacji meczu z Wisłą Kraków. Niestety obie strony nie doszły do porozumienia w kwestii zapisów umowy najmu, co oznacza, że mecz odbędzie się w Gliwicach.

Oba kluby łączy kibicowska przyjaźń, a poza tym bezpośrednie starcie może być kluczowe w kontekście awansu do Ekstraklasy. Obiekt w Gliwicach może pomieścić zaledwie 10 tyś. widzów, a więc prawdopodobnie nie dla wszystkich chętnych starczy miejsc na to hitowe starcie.

“Od początku rozmów zarówno Klub, jak i Stadion Śląski, wykazywały się dużą chęcią wzajemnej współpracy, by mecz z Wisłą mógł odbyć się na chorzowskim gigancie. Stadion Śląski wyszedł naprzeciw oczekiwaniom Ruchu, a złożona oferta najmu została zaakceptowana przez Zarząd Klubu. Niestety Strony nie były w stanie osiągnąć kompromisu w zakresie rozkładu ciężaru odpowiedzialności związanej z ewentualnymi uszkodzeniami Stadionu Śląskiego” – czytamy w komunikacie Ruchu Chorzów

Przypomnijmy, że po 24. kolejkach Niebiescy zajmują pozycję wicelidera z 46 punktami na koncie. Z kolei Wisła znajduje się o pozycję niżej z czterema punktami mniej.

 

Tadeusz Malesa, SBC Portal Sportowy.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę podać swoje imię tutaj
Proszę wpisać swój komentarz!