Fot: Harry Murphy - UEFA/UEFA

W pierwszym meczu eliminacji do mistrzostw Europy do lat 19 w futsalu  reprezentacja Polski pokonała Kazachstan 3:2.

Reprezentacja prowadzona przez Michała Żebrowskiego wyszła na prowadzenie już w pierwszej minucie spotkania po tym jak piłkę do bramki skierował Szymon Licznerski. Ten sam zawodnik niespełna sześćdziesiąt sekund później podwyższył prowadzenie. Zawodnicy z Kazachstanu odpowiedzieli w szesnastej minucie za sprawą Damira Kairbaya, który wykorzystał sytuację sam na sam i pokonał Mura. W drugiej części spotkania na listę strzelców wpisał się Oskar Dmochiewicz jednak w 33.minucie Kazachowie ponownie zbliżyli się do Biało-Czerwonych na jedną bramkę po tym jak piłkę w siatce umieścił Alexanda Deryabin.

Drugie spotkanie podczas turnieju eliminacyjnego rozgrywanego w Kiszynowie Polacy zagrają w dniu jutrzejszym ze Słowenią, a na zakończenie zmierzą się z gospodarzami turnieju.

W drugim spotkaniu grupy 1 reprezentacja Słowenii pokonała gospodarzy 11:0.