Piotr Biesiekirski
Foto: Facebook Piotr Biesiekirski #74

Dziś Piotr Biesiekirski za pomocą swoich social mediów poinformował, że poza Mistrzostwami Europy Moto2 wystartuje też w Mistrzostwach Hiszpanii klasy Superstock 1000. 

Na Mistrzostwa Hiszpanii będzie składać się siedem rund (w każdej z nich po dwa wyścigi rozgrywane w sobotę i niedzielę). Pierwsza okazja do ”pościgania się” już w najbliższy weekend na torze w Jerez de la Frontera.

Biesiekirski ma bardzo dobre wspomnienia z Mistrzostw Hiszpanii. W przeszłości, jako 16-letni chłopak zdobył w nich tytuł drugiego wicemistrza klasy Open 600 (2018 r). Podczas tegorocznych Mistrzostw będzie reprezentować te same barwy klubowe co w Moto2 (Fau55 Euvic Racing). Polski motocyklista od razu uprzedził, że będzie to dla niego trening, a nie celowanie w jakieś konkretne miejsca czy osiągnięcia.

Podczas Mistrzostw Hiszpanii klasa Superbike wystartuje razem z Superstock 1000. To jednak nie oznacza, że będzie jedna wspólna klasyfikacja dla nich. Obie klasy zachowują odrębne zestawienie. W rywalizacji będzie brać udział dwudziestu siedmiu uczestników. Tylko dziesięciu z nich nie będzie w kategorii Biesiekirskiego.

”Rozkład jazdy” na najbliższe dni: 

Czwartek, piątek:

  • Trening

Sobota:

  • 10:10 kwalifikacje
  • 14:50 pierwszy wyścig (szesnaście okrążeń)

Niedziela: 

  • 14:00 drugi wyścig (również szesnaście okrążeń)

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę podać swoje imię tutaj
Proszę wpisać swój komentarz!