Katarzyna Niewiadoma
Foto: Twitter @CanyonUK

Bardzo dobre, piąte miejsce wywalczyła Katarzyna Niewiadoma podczas wyścigu Ronde van Vlaanderen. Po zawodach polska kolarka stwierdziła, że w jej zasięgu było nawet podium, co dobrze wróży przed kolejnymi startami. 

Trasa wyścigu z metą oraz startem w Oudenaarde liczyła 156 km. Droga do pokonania więc nie była krótka. Dodatkowo co chwilę znajdowały się na niej podjazdy z premiami górskimi. Do tego kolarki musiały pokonać niełatwy bruk.

Katarzyna Niewiadoma (Canyon-SRAM) świetnie poradziła sobie z tymi wszystkimi trudnościami i uplasowała się na piątej lokacie. Polka przez długi czas była w grupce goniącej uciekinierki. Z czasem udało się je złapać (poza Belgijką, która zmierzała ze sporą przewagą do mety). Niestety Niewiadoma musiała finiszować w siedmioosobowej grupie. Przed metą próbowała atakować i oderwać się od rywalek, ale to się nie udało. Ostatecznie przecięła linię mety na piątej pozycji.

Długo w czołówce wyścigu utrzymywała się Marta Jaskulska (Liv Racing TeqFind), która próbowała ”dorwać” Katarzynę Niewiadomą. Jaskulskiej się to nie udało, a w końcówce osłabła z sił i finiszowała dopiero na trzydziestej szóstej lokacie.

Do tej pory żadna z polskich reprezentantek jeszcze nigdy nie plasowała się tak wysoko w tym wyścigu, więc Niewiadoma mimo braku podium zapisała się w polskiej historii.

Wyniki wyścigu dookoła Flandrii:

1. Lotte Kopecky – 04:06:11

2. Demi Vollering +36,0 s.

3. Elisa Longo Borghini +36,0 s.


5. Katarzyna Niewiadoma +36,0 s.

36. Marta Jaskulska +03:45

45. Marta Lach +05:00

Źródło: SBC Portal Sportowy

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę podać swoje imię tutaj
Proszę wpisać swój komentarz!