Fot: Twitter
Zawiercianie po raz drugi wygrywają z Indykpolem AZS- em Olsztyn w trzech setach. Podopieczni Javiera Webera postawili trudne warunki, ale to gospodarze byli skuteczniejsi w końcówkach. Jurajscy Rycerze zabiorą z sobą do Iławy dwa zwycięstwa i wystarczy im tylko jedna wygrana żeby zakończyć rywalizację play-off.
Spotkanie lepiej rozpoczęli gospodarze, którzy po asie serwisowym Tavaresa prowadzili 3-1. W kolejnych wymianach zawiercianie utrzymywali kilkupunktowe prowadzenie nad zawodnikami z Olsztyna. Przy stanie 6-2 o czas poprosił Javier Weber, który chciał uporządkować grę swojego zespołu. Olsztynianie po powrocie na parkiet zaczęli odrabiać straty i po kilku akcjach był już remis 10-10. Siatkarze AZS-u prezentowali się zdecydowanie lepiej niż we wczorajszym spotkaniu, przez co podopieczni Michała Winiarskiego musieli się napocić żeby zdobyć kolejne punkty. W środkowej części seta oglądaliśmy grę punkt za punkt. Było 20-20, a o zwycięstwie w pierwszej partii musiała zadecydować końcówka. W decydujących piłkach tego seta skuteczniejsi byli zawodnicy Warty Zawiercie, wygrywając 25-22.
Drugą odsłonę meczu znowu lepiej zaczęli zawiercianie, którzy szybko wyszli na prowadzenie 4-1. Podczas kolejnych akcji gospodarze utrzymywali kilka oczek przewagi nad rywalami. Dopiero punkt zza 9 metra Roberta Andringi pozwolił „Akademikom” z Olsztyna doprowadzić do wyrównania (9-9). Podobnie jak w pierwszej partii tak i w drugiej oglądaliśmy zaciętą grę z obu stron, gdzie żadna z ekip nie była w stanie wypracować sobie przewagi nad przeciwnikami. Znowu w kluczowym momencie na prowadzenie wyszli „Jurajscy Rycerze”, którzy po ataku Konarskiego prowadzili 20-17. Gospodarze zdołali utrzymać prowadzenie, wygrywając w drugiej partii 25-23.
Olsztynianie żeby pozostać w meczu musieli wygrać trzeciego seta. Siatkarze z Warmii zaczęli od mocnego uderzenia i prowadzenia 6-3. Gospodarze szybko zniwelowali straty (9-9) i od tego momentu gra toczyła się w rytmie punkt za punkt. Po raz trzeci zawiercianie zyskali przewagę w końcówce (21-18), dzięki atakowi Marcina Walińskiego. Po uderzeniu Konarskiego podopieczni Michała Winiarskiego mieli pierwszą piłkę meczową przy stanie 24-21. Gospodarze wykorzystali już pierwszą piłkę z nich, wygrywając 25-21.
Aluron CMC Warta Zawiercie – Indykpol AZS Olsztyn 3-0 (25-22, 25-23, 25-21)

MVP: Dawid Konarski

stan rywalizacji (do 3 zwycięstw) 2-0 dla Aluronu CMC Warty Zawiercie

Aluron CMC Warta Zawiercie: Marcin Waliński (9), Krzysztof Rejno (6), Miłosz Zniszczoł (2), Dawid Konarski (14), Miquel Tavares Rodriques (4), Uros Kovacević (13), Santiago Danani (L) oraz Bartosz Kwolek, Tomasz Kalembka, Bartosz Makoś (L), Michał Kozłowski, Dawid Dulski, Michał Szalacha, Patryk Łaba
Indykpol AZS Olsztyn: Moritz Karlitzek (12), Robert Andringa (5), Szymon Jakubiszak (11), Grzegorz Pająk (4), Taylor Averill (9), Karol Butryn (7), Kuba Hawryluk (L) oraz Bartłomiej Lipiński (7), Jan Król (4), Karol Jankiewicz, Dawid Siwczyk, Kamil Szymendera, Jakub Ciunajtis (L), Mateusz Poręba