ŁKS Commercecon Łódź pokonał bez straty seta OnlyBio Pałac Bydgoszcz w drugim meczu ćwierćfinałowym TAURON Ligi i awansował do półfinału.

Łodzianki był zdecydowanym faworytem spotkania jednak w pierwszym secie rywalki walczył jak równy z równym, a przyjezdne zwycięstwo w pierwszej partii mogą zawdzięczać liderce swojego zespołu Lanie Scuk, która nie zawiodła w kluczowych momentach.

Początek drugiego seta należał do Bydgoszczanek, które grały skutecznie i prowadziły 5:3, a po chwili rywalki doprowadził do remisu by po chwili po dwóch udanych atakach Te Brugge gospodynie wyszły ponownie na prowadzenie. W kolejnych akcjach lepiej spisywały się przyjezdne, które po błędnym ataku Ter Brugge doprowadził do remisu (14:14), a za chwilę po zablokowaniu Ter Brugge wyszły na prowadzenie 16:14. W kolejnych akcjach Bydgoszczanki nie potrafiły odrobić straty, a w końcówce to Łodzianki pokazały spokój i wygrały 25:20 po ataku Diouf.

W trzecim secie podobnie jak w pierwszym gospodynie rozpoczęły od prowadzenie 4:1 jednak po chwili na tablicy wyników pojawił się wynik remisowy (4:4) po udanym bloku Witkowskiej. Dobrze grająca Diouf wyprowadziła swój zespół na prowadzenie 9:8 po asie serwisowym, a w kolejnej akcji Górecka podwyższyła prowadzenie. W kolejnych akcjach Bydgoszczanki popełniały proste błędy zarówno w przyjęciu jak i w ataku co wykorzystywały rywalki i wygrały trzeciego seta 25:13 i cały mecz 3:0

OnlyBio Pałac Bydgoszcz – ŁKS Commercecon Łódź 0:3 (23:25, 20:25, 13:25)

MVP: Lana Scuka

Only Bio Pałac: Bałdyga, Lewandowska, Żurowska, Ter Brugge, Nowakowska, Różyńska, Witkowska (l) oraz Łyszkiewicz.

ŁKS Commercecon: Ratzke, Gryka, Diouf, Scuka, Witkowska, Piasecka, Drabek (l) oraz Gajer, Hryshchuk, Górecka, Dróżdż.