LINDSEY ALLEN PolskaStrefa Inwestycji Gorzów Wlkp. fot.. basketligakobiet.pl

PolskaStrefaInwestycji Enea Gorzów Wlkp. w serii do dwóch zwycięstw, pokonała MB Zagłębie Sosnowiec i wywalczyła brązowe medale w sezonie 2022/2023.

Świetne zawody rozgrywała Alanna Smith. Australijka mimo, że spadła za pięć fauli była najskuteczniejszą zawodniczką gorzowskiego zespołu. Do 21 punktów dołożyła 14 zbiórek, 3 asysty, 2 przechwyty i 3 bloki.

Na półmetku ostatniej decydującej czwartej kwarty był remis 57:57.Decydujące punkty zdobywały dla PSI Enea zdobywały w tym momencie Alanna Smith i Wiktoria Keller (trójka). Tego sosnowiczanki nie odrobiły. Gdy na nie co ponad minutę do końca trójkę dołożyła Lindsey Allen było już po meczu. Wynik osobistymi ustaliła Zoe Wadoux.

PolskaStrefaInwestycji Enea Gorzów Wlkp. – Zagłębie Sosnowiec 62:67  (17:19, 17:13, 14:15, 14:20)