W rywalizacji o 11. miejsce w PlusLidze GKS Katowice pokonał w pierwszym spotkaniu okazał się lepszy od Skry Bełchatów pokonując rywali 3:1.

Pierwsze punkty należały do zespołu z Bełchatowa, który wyszedł na dwupunktowe prowadzenie (2:0). W kolejnych akcjach drużyny grały pewnie w przyjęciu oraz zagrywce i Katowiczanie utrzymywali przewagę jednak ta została zniwelowana po ataku Gunia, po ataku którego Bełchatowianie wyrównali (10:10). Po chwili goście wykorzystali kontrę i wyszli na prowadzenie 13:11. W końcówce seta po ataku Szymańskiego GKS doprowadził do wyniku 21:21. W końcówce więcej zimnej krwi zachowali gospodarze, którzy wykorzystali pierwszą piłkę setową i wygrali 26:24.

W drugim secie żaden z zespołów nie potrafił zyskać przewagi punktowej jednak to przyjezdni prowadzili 9:8 gdy dobrze zafunkcjonował ich blok. Katowiczanie doprowadzili do wyrównania po asie serwisowym Domagała, a po chwili prowadzili już 13:11 po serii trzech asów serwisowych Domagały. Gospodarze w kolejnej fazie seta nie pozwolili przyjezdnym na odrobienie strat i ostatecznie wygrali drugiego seta 25:21.

Trzecią partię lepiej rozpoczęli zawodnicy z Bełchatowa, którzy wyszli na prowadzenie 4:3 i utrzymywali je do stanu 6:6. W kolejnych akcjach Skra zyskała dwa punkty przewagi (10:8) i utrzymywała przewagę do stanu 15:5 gdy skutecznie zaatakował Domagała. Skra po chwili wyszła ponownie na prowadzenie po nieudanym ataku Szymańskiego i powiększyła przewagę w końcówce seta wygrywając 25:22.

Czwarty set rozpoczął się dobrze dla zespołu GKS-u, który wyszedł na prowadzeni (4:2) jednak po chwili przestoju i dwóch udanych akcjach Dicka Kooya goście doprowadzili do wyrównania jednak chwilę później zrobiło się 10:7 dla zawodników GieKSY. Katowiczanie w kolejnych akcjach nie pozwalali dogonić się rywalowi, a dobrze w ataki spisywał się Domagała, Ostatecznie GKS wygrał czwartego seta 25:21 i cały mecz 3:1.