W niedzielnej premierze PKO Ekstraklasy Piast Gliwice pokonał Wisłę Płock 1-0 w meczu objętym 27. serią PKO Ekstraklasy. Skromne zwycięstwa powoli stają się specjalnością gliwiczan – to już czwarta z rzędu ich wygrana w takim rozmiarze. Z kolei Wisła kreuje wstydliwe wyjazdowe pasmo – to już jej piąta kolejna porażka w delegacji.

W pierwszych fragmentach zaznaczyła się przewaga Piasta, jednak bez okazji podbramkowych. Gra charakteryzowała się wieloma kontaktami, toteż sędzia często używał gwizdka ze względu na nieprzepisowe zagrania z obu stron. W 20. minucie gliwiczanie wciągnęli „Nafciarzy” na własną połowę, po czym skonstruowali kontratak. Tomasiewicz pociągnął futbolówkę środkiem, zagrał prostopadle do Ameyawa, który uderzył na tyle silnie, że bramkarz płocczan Bartłomiej Gradecki nie utrzymał jej w rękach i znalazła się w bramce. W dalszej części pierwszej połowy posiadanie zmieniło się na korzyść gości, którzy mimo tego nie dochodzili do sytuacji, ani strzałów. Natomiast zespół z Górnego Śląska tych prób zaliczyli kilka, a przed przerwą dwukrotnie bramkarza Wisły próbował zaskoczyć Wilczek.

Druga połowa zaczęła się ponownie większą aktywnością miejscowych, a Ameyawowi po raz drugi umieścił piłkę w siatce. Jednak wobec partnera na pozycji spalonej biorącego udział w akcji bramka nie została uznana. Piast był cały czas drużyną lepszą, a zawodnicy z Płocka nie umieli poradzić sobie ze sforsowaniem gliwickiej defensywy. W 66. minucie mocny strzał z dystansu oddał Śpiączka i kapitalną interwencją musiał się wykazać niemal bezrobotny w tym meczu golkiper Piasta Franticek Plach. Do końca spotkania chimeryczna Wisła nie była w stanie zagrozić Piastowi, którego regularność w ostatnim meczu i czwarte z rzędu zwycięstwo 1-0 praktycznie zapewnia gliwiczanom udział w rozgrywkach PKO Ekstraklasy w kolejnym sezonie.

PIAST Gliwice – WISŁA Płock 1-0 (1-0)

Ameyaw 20′

Piast Gliwice: Plach – Pyrka, Mosór, J. Czerwiński (C), Katranis – Dziczek, Tomasiewicz – Félix, Chrapek (81. Hateley), Ameyaw (90+2. Sobczyk) – Wilczek (66. Kirejczyk).
Wisła Płock: Gradecki – J. Szymański, Rzeźniczak (C), Kapuadi, Tomasik – Furman (62. Warchoł), Lesniak – Szwoch, R. Wolski – Sekulski (84. Walczak), Śpiączka (70. Kolar).