Tenis

Magdalena Fręch pokonała Francuzkę Else Jacquemot w spotkaniu drugiej rundy turnieju WTA 125 w Saint Malo.

Polaka, kórra była faworytką starcia z Elsą Jacquemot sklasyfikowaną na 171. miejscu w rankingu WTA została przełamana już w pierwszym gemie jednak kolejne trzy należały do 25-letniej tenisistki, która jednak ponownie straciła gema przy własnym serwisie i pozwoliła rywalce wrócić do gry. W kolejnych gemach Fręch grała pewnie i wygrała ostatecznie 6:2.

W drugim secie pierwsze przełamanie miało miejsce w piątym gemie i po raz kolejny Fręch dała się przełamać jednak chwilę później doprowadziła do remisu. Kolejne trzy sety padły łupem Polki, która triumfowała 6:3 i awansowała do ćwierćfinału.