W ostatnim dziś spotkaniu Fortuny I Ligi Odra Opole zmierzyła się ze Stal Rzeszów. Opolanie strzelanie rozpoczęli już w pierwszej połowie i to wystarczyło im do końcowego zwycięstwa 2:0.

Odra Opole nie czekała zbyt długo na otworzenie wyniku. W 8. minucie meczu Rafał Niziołek wyszedł ze świetną kontrą, wpadł w pole karne i oddał piłkę Maciejowi Makuszewskiemu. Ten skierował ją w bramkę pokonując 20-letniego bramkarza Stali Rzeszów Krzysztofa Bąkowskiego. Rzeszowianie chcieli szybko doprowadzić do wyrównania, ale strzały Damiana Michalika nie robiły większego wrażenia na Haluchu. Dwadzieścia minut później tablica wyników wskazywała już 2:0. Po długim wyrzucie piłki z autu futbolówka trafiła do Mateusza Kamińskiego, który przedłużył ją główką do Michała Bednarskiego. Napastnik Odry Opole poradził sobie z Bąkowskim i wyprowadził Odrę na jeszcze wyższe prowadzenie. Stal robiła wszystko by przedostać się w okolice szesnastki rywali i to im się często udawało. Co z tego jednak kiedy brakowało im ważnego elementu gry jakim jest wykończenie. Najbliżej powodzenia był Patryk Małecki, ale ostatecznie piłka nie zdołała wpaść do bramki Odry Opole.

W drugiej połowie o wiele więcej okazji mieli opolanie. Bączkowski musiał interweniować między innymi po strzale Niziołka. Natomiast przyjezdni opierali się głównie na zrywach Michalika, któremu ciężko było zdziałać coś więcej w pojedynkę. Odra skupiała się na grze defensywnej i starała się korzystać z nadarzających się okazji do kontrataku. Tych było całkiem sporo. Jedna z nich prawie przełożyłaby się na podwyższenie prowadzenia, ale ostatecznie Guzdek nie poradził sobie z wykończeniem. W ostatnich minutach to Stal więcej czasu posiadała piłkę. Wydawało się, że to kompletnie nie przeszkadza wykonującej swoje zadania obronne Odrze. W samej końcówce dwie szansę miał Łukasz Góra. Najpierw po rzucie różnym strzelił niecelnie główką z okolic piętnastego metra, a później jego kolejna próba została zatrzymana przez jednego z graczy Odry Opole. Ostatecznie więc więcej goli w tym spotkaniu już nie widzieliśmy.

Stal Rzeszów aktualnie zajmuje szóste miejsce w Fortuna I Lidze z czterdziestoma sześcioma punktami. Siedem miejsc niżej jest Odra Opole z trzydziestoma sześcioma oczkami.

Odra Opole – Stal Rzeszów 2:0 (2:0)

8′ 1:0 Maciej Makuszewski

20′ 2:0 Michał Bednarski

Odra Opole: Haluch – Spychała, Kamiński, Pingot, Szrek – Makuszewski (75′ Mikinič), Niziołek, Kamiński, Galán, Nowak (89′ Tkocz) – Bednarski (79′ Guzdek).

Stal Rzeszów: Bąkowski – Marczuk (72′ Kłos), Góra, Oleksy (12′ Pajnowski), Głowacki – Michalik, Poczobut (46′ Piątek), Danielewicz, Wolski (46′ Olejarka), Prokić (72′ Sadłocha) – Małecki.