W ramach 32. kolejki PKO Ekstraklasy Widzew Łódź podejmował u siebie Górnik Zabrze. Zwycięsko z tego starcia wyszli goście, którzy pokonali łódzką ekipę 3:2, przedłużając tym samym serię meczów bez porażki do sześciu spotkań.

W mecz zdecydowanie lepiej weszli piłkarze z Łodzi, którzy już w 4. minucie gry oddali pierwszy celny strzał na bramkę Daniela Bielicy. Później jednak oddali inicjatywę gościom, którzy jednak nie umieli wykorzystać swoich szans. W 20′ zrobił to jednak Widzew, a konkretniej Bartłomiej Pawłowski, który idealne dośrodkowanie Stępińskiego, precyzyjnym strzałem głową zamienił na bramkę i otworzył wynik meczu. Kilka minut później Górnik ruszył z groźną akcją. W 24′ Daisuke Yokota oddał mocny strzał po ziemi, który jednak zdołał obronić Ravas. W 36. minucie znów widzieliśmy groźną akcję w wykonaniu zabrzan. Na bramkę uderzał Paweł Olkowski, ale jego strzał poszybował nad poprzeczką bramki pilnowanej przez Henricha Ravasa. Kilka minut później precyzyjnym strzałem po ziemi popisał się Dani Pacheco, który dał wyrówanie ekipie przyjezdnych. Niespełna 5 minut później Górnik zadał kolejny cios. Świetnie przymierzył Boris Sekulić i po raz drugi Ravas musiał wyciągnąć piłkę z siatki. Po pierwszej połowie, w lepszej sytuacji są piłkarze Górnika, którzy schodzili na przerwę prowadząc 2:1.

W drugiej połowie to nadal Górnik prowadził grę. W 58′ czujność bramkarza gospodarzy uderzeniem zza pola karnego sprawdził Dani Pacheco. Ravas nie miał jednak problemu z tym strzałem i pewnie złapał piłkę. Dziesięć minut później groźne uderzenie z dystansu oddał Yokota, który ostatecznie nie zdołał odpowiednio dokręcić piłki, któa poszybowała obok słupka. W 72. minucie gry, po fantastycznym podaniu wprowadzonego na boisko chwilę wcześniej Piotra Krawczyka, Daisuke Yokota wyszedł praktycznie sam na sam z Henrichem Ravasem. Japończyk mocnym strzałem umieścił piłkę w siatce i podwyższył prowadzenie gości na 3:1.  W 82. minucie gry, Barłomiej Pawłowski świetnie wyłożył piłkę Ciganiskowi, który mocnym strzałem pod poprzeczkę umieścił piłkę w siatce. Gospodarze nie byli w stanie przechylic szali zwycięstwa na swoją korzyść i ulegli „Górnikom” 2:3.