ŁKS Commercecon Łódź zwyciężył w Rzeszowie Developres BELLA DOLINA 3-1, a że było to trzecie zwycięstwo łodzianek w finałowej rywalizacji, zostały one mistrzyniami Polski. Trofeum zespół z Łodzi zapewnił sobie odwróceniem biegu tie-breaka, którego przegrywał 8:12, ale zdołał rozstrzygnąć na swoją korzyść.

By przedłużyć rywalizację do maksymalnej ilości pięciu spotkań, rzeszowianki musiały ten mecz wygrać.

Otwarcie gry było wyrównane, lecz ŁKS dość szybko po atakach Diouf i Piaseckiej zbudował sobie 3-punktową przewagę (5:8). Niewielka inicjatywa gości trwała do ataku środkiem Gryki (10:12). Później oblicze seta całkowicie się  zmieniło za sprawą Kalandadze, która najpierw zaatakowała po ciasnym skosie, dokładając niebawem asa serwisowego. Do Gruzinki dołączyła ze skutecznością Blagojević, kończąc trzy akcje z rzędu i dając swojemu zespołowi 4 punkty zapasu (17:13). To był początek marszu Developresu do zwycięstwa w tym secie. Znakomicie grała w obronie Szczygłowska, nie schodziły z wysokiego poziomu Blagojević i Kalandadze, a seta zamknęła atakiem po prostej Orvosova (25:17).

W pierwszej części drugiej odsłony gra była wyrównana, chociaż raz jedna raz druga strona była w stanie wypracować sobie 2-punktową przewagę. Częściej jednak na prowadzeniu były ełkaesianki, które drugą fazę seta otworzyły dwoma blokami z rzędu, dające im 3 – punktową inicjatywę (13:16). Następnie sprawy w swoje ręce wzięła Piasecka, bombardując skutecznie rzeszowskie posiadłości. Zapas ełkaesianek wzrósł do 5 punktów (16:21). Rzeszowianki podjęły pościg za rywalkami, który okazał się nieudany (22:25).

Kolejne dwa sety zakończyły się identycznym wynikiem 25:22, z tym że trzeci wygrały przeważające przez zdecydowanie więcej fragmentów łodzianki, zaś w kolejnym zawodniczki z Rzeszowa.

Tym sposobem o przedłużeniu rywalizacji bądź mistrzostwie dla ŁKS Commercecon miał zadecydować tie-break. O wiele lepiej decydującą partię rozpoczęły gospodynie, lecz ełkaesianki dochodziły przeciwniczki (6:5). Po kolejnych skutecznych akcjach miejscowych ich przewaga wzrosła do 4 punktów (12:8), jednak zdołały ją roztrwonić, a przy zagrywkach Martyny Grajber zaprzepaścić okazję do przedłużenia rywalizacji. Łodzianki znakomicie spisywały się w bloku w ostatnich fragmentach meczu, wygrywając spotkanie, zdobywając mistrzowski tytuł oraz wprawiając w stan euforii 200-osobową grupę swoich kibiców.

Developres BELLA DOLINA Rzeszów – ŁKS Commercecon Łódź 2:3 (25:17, 22:25, 22:25, 25:22, 13:15)

MVP: Valentin Diouf

Developres BELLA DOLINA Rzeszów: Bagrowska, Blagojević, Obiała, Centka, Wenerska, Rapacz, Orvosova, Szlagowska, Kalandadze, Jurczyk, Bińczycka, Szczygłowska, Przybyła
ŁKS Commercecon Łódź: Gryka, Grajber-Nowakowska, Witkowska, Diouf, Górecka, Dróżdż, Hryshchuk, Ratzke, Gajer, Drabek, Scuka, Piasecka, Maj-Erwardt