Iga Świątek wygrała mecz z Ukrainką Łesią Curenko.
Tym samym Polka przeszła już do 4. rundy turnieju w Rzymie.

Iga Świątek rozpoczęła mecz niespokojnie. Została przełamana w pierwszym gemie, a następnie jej rywalka obroniła swój serwis. Wynik brzmiał 0:2. Raszynianka jednak wzięła się w garść, jak przystało na liderkę, nie załamała się z powodu szybkiej utraty podania i prowadzenia przeciwniczki.

Bezlitosna Polka

Curenko, która po pierwszych parunastu minutach prowadziła 2:0, z pewnością nie spodziewała się, że te dwa gemy, będą jedynymi jakie wygra w meczu. Polka wygrała następnych 12 gemów z rzędu, pozostawiając rywalkę bezsilną.

Mecz zakończył się po 77 minutach, stanem 6:2 6:0. To już trzeci „bajgiel” Igi Świątek w Italian Open 2023.

W 1/8 finału Świątek zmierzy się ze zwyciężczynią starcia
Ludmiła Samsonowa – Donna Vekić.

Raszynianka jest ostatnim reprezentantem Polski w drabince singlowej turnieju w Rzymie.