Kadra koszykarek

Przebywająca w Mariborze reprezentacja koszykarek przegrała pierwszy z dwóch sparingowych spotkań z Słowenią. Najskuteczniejszą wśród naszych rywalek była znana z występów z BC Polkowice Zala Friskovec.

Spotkanie otworzyło trafienie Kamili Borkowskiej, jednak kolejne minuty należały do gospodyń. Po blisko połowie pierwszej kwarty na tablicy wyników było 16:8, lecz Polki dość szybko zniwelowały straty i na drugie 10 minut wychodziły prowadząc 25:19. W drugiej kwarcie seria 6:0 dała szybko remis, po którym ponownie skuteczniejsze były rywalki – 37:30.

Po zmianie stron Słowenki szybkimi atakami oraz skutecznymi akcjami wypracowały nawet 19 – punktową przewagę, która w samej końcówce została przez kadrę Polski o kilka punktów zniwelowana. Najskuteczniejszą zawodniczką w zespole prowadzonym przez debiutującego w roli pierwszego trenera Karola Kowalewskiego, była Julia Niemojewska rzucając 14 punktów. Kamila Borkowska rzuciła 12 punktów, natomiast 11 dodała Emilia Kośla.

SŁOWENIA – POLSKA 83:72 (19:25, 25:9, 26:19, 13:19)

Punktowały dla Polski: Niemojewska 14 (5as), Borkowska 12, Kośla 11, Jakubiuk 9, Kurach 6, Parzeńska 6 (5zb), Podgórna 5, Gajda 4, Ossowska 3, Pyka 2, Pawlowska 0, Trzeciak 0