Foto: plusliga.pl

Podczas gdy wszyscy emocjonujemy się meczami siatkarskich reprezentacji Polski, na rynku transferowym w PlusLidze dzieje się bardzo wiele. Zapraszamy na podsumowanie transferów na stan 31.05.2023. 

Czas pożegnań

Po sezonie w 2022/2023 w Plus Lidze doszło do wielu pożegnań. Tym zdecydowanie największym jest zakończenie kariery przez Mariusza Wlazłego. Taką samą decyzję podjęli jeszcze Robert Milczarek i Dawid Gunia – zawodnicy PGE Skry Bełchatów. Ponad to z Plus Ligą pożegnało się jeszcze kilka gwiazd, takich jak Uroš Kovačević – przyjmujący Aluronu CMC Warty Zawiercie. Serbski siatkarz karierę kontynuował będzie w Rosji, a konkretniej w Uralu Ufa.

Rewolucja u mistrza.

Jastrzębski Węgiel po wywalczeniu mistrzostwa Polski opuści aż sześćiu siatkarzy. Wśród nich znajduje się dwóch kluczowych zawodników, bez których ciężko by było powalczyć w tym sezonie o puchary – Stéphen Boyer i Trévor Clévenot. Mówi się, że ten pierwszy zasili sezony Asseco Resovii Rzeszów, a Clévenot ma zastąpić w Zawierciu Kovačevicia. Oprócz nich z Mistrzem Polski pożegnali się jeszcze Łukasz Wiśniewski, Jakub Macyra, Dawid Dryja i Kamil Dębski.

Mocno zdziesiątkowany Bełchatów

Po fatalnej dla PGE Skry Bełchatów kampanii 2022/2023 z drużyną żegnają się kluczowi zawodnicy. Na ten moment „żólto-czarnych” opuścili już: Karol Kłos, Aleksandar Atanasijević, Mateusz Bieniek, Dick Kooy, Mihajlo Mitić, Wiktor Musiał oraz Filippo Lanza. Ponad to kariery pokończyli Robert Milczarek i Dawid Gunia. Jeśli chodzi o transfery do klubu, to tu już jest gorzej ze względu na sprawy organizacyjne. W przyszłym sezonie szeregi Skry ma zasilić Dawid Konarski oraz francuski libero – Benjamin Diez. Z bełchatowską Skrą w ostatnim czasie mocno łączony jest również Mateusz Poręba.

Resovia się zbroi

Z potwierdzonych informacji wiemy, że w przyszłym sezonie w Asseco Resovii Rzeszów nie zobaczymy Jana Kozamernika. Resovię opuści także Maciej Muzaj. Szeregi rzeszowskiej ekipy zasilić ma jednak kilka znakomitych nazwisk m.in Karol Kłos, czy Stéphen Boyer.

Ciekawe ruchy Aluronu i odejścia z Projektu Warszawa

Aluron CMC Warta Zawiercie, po pożegnaniu swojej największej gwiazdy – Uroša Kovačevicia nie próżnuje na rynku transferowym. „Jurajskich Rycerzy” w przyszłym sezonie reprezentować mają tacy siatkarze jak: Mateusz Bieniek, Trévor Clévenot, czy mocno łączony ostatnio ze Skrą Bełchatów – Karol Butryn. Projekt Warszawa, natomiast żegna kolejnych siatkarzy. Z warszawskiej ekipy na ten moment odeszli Mateusz Janikowski i Niels Klapwijk.

 

Na rynku transferowym w Plus Lidze dzieje się bardzo wiele, a mamy dopiero końcówkę maja. Do początku sezonu jeszcze dużo czasu i jesteśmy przekonani, że równie dużo interesujących transferów, o których na bieżąco będziemy informować.

 

 

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę podać swoje imię tutaj
Proszę wpisać swój komentarz!