W trzecim spotkaniu finałowej rywalizacji Energa Basket Ligi King wyraźnie zdystansował w Szczecinie Śląska Wrocław 90-67. Zespół ze Szczecina już w pierwszej połowie odjechał wrocławianom, by potem kontrolować przebieg meczu. Przy stanie rywalizacji 3-0 szczecinianom pozostał ostatni krok do mistrzostwa, a kolejny mecz również w Szczecinie.

Gospodarze rozpoczęli od mocnego uderzenia – najpierw prowadzili 5:0, a później nawet siedmioma punktami po trójkach Tony’ego Meiera. Pojedyncze zagrania Aleksandra Dziewy i Artioma Parachowskiego pozwalały przyjezdnym na nawiązanie rywalizacji. Swoje jednak robili chociażby Kacper Borowski i Alex Hamilton, a po 10 minutach było 24:18. W drugiej kwarcie kolejne rzuty Bryce’a Browna i Meiera oznaczały nawet 13 punktów różnicy! Za odrabianie strat wziął się Jeremiah Martin – i to przede wszystkim rzutami z dystansu. King cały czas kontrolował jednak wydarzenia na parkiecie – ustalał tempo gry i był solidny w defensywie. M. in. dzięki Philowi Fayne’owi pierwsza połowa zakończyła się wynikiem 44:30.

Trójki Jeremiah Martina i Jakuba Nizioła pozwalały ekipie trenera Ertugrula Erdogana na nawiązanie rywalizacji w trzeciej kwarcie. Szybko odpowiadał na to jednak Zac Cuthbertson, a szczecinianie kontrolowali wydarzenia na parkiecie. Po kontrze wykończonej przez Alexa Hamiltona prowadzili nawet 16 punktami. Po 30 minutach było 60:47. W kolejnej części spotkania trafienia Justina Bibbsa zbliżyły przyjezdnych na sześć punktów i dały nadzieję na odmianę losów meczu. Błyskawicznie reagowali jednak na to Fayne oraz Brown – po efektownych wsadach tego pierwszego różnica na korzyść ekipy trenera Arkadiusza Miłoszewskiego ponownie wynosiła 15 punktów. Tego już WKS Śląsk nie był w stanie odrobić. Ostatecznie King zwyciężył i prowadzi już 3-0 w serii!

King Szczecin – Śląsk Wrocław 90:67 (24:18, 20:12, 16:17, 30:20)

King: Brown 20 (3×3), Cuthbertson 16 (2), Meier 12 (4), Fayne 15, Mazurczak 2 – Hamilton 13 (2), Borowski 8, Matczak 2, Kostrzewski 0, Żmudzki 0, Szymański 0, Rosiński 2.

Śląsk: Martin 12 (3), Gołębiowski 1, Dziewa 3 (1), Ramljak 2, Bibbs 13 (3) – Parakhouski 13, Nizioł 9 (1), Pusica 10 (2), Mitchell 0, Kolenda 0, Karolak 0, Tomaczak 2.

Źródło: Biuro prasowe Energa Basket Liga