Daniel Kraska

Mimo, że drużyna Daniela Kraski SK Gjøvik-Lyn gra tylko w trzeciej lidze norweskiej to w Pucharze Norwegii radzi sobie całkiem nieźle. W trzeciej rundzie właśnie dzięki bramce Kraski Gjøvik-Lyn wygrał 1:0 z IK Start i awansował do 1/8 finału.

To była już trzecia runda Pucharu Norwegii. Do kolejnej przechodzi trzecioligowy SK Gjøvik-Lyn po pokonaniu 1:0 drugoligowego IK Start. Jedynym strzelcem tego spotkania był Polak Daniel Kraska. Napastnik trafił do siatki w 75. minucie meczu. To dla niego drugi gol w tych rozgrywkach. Wcześniej, w 14. minucie spotkania Gjøvik-Lyn otrzymał rzut karny, ale zmarnował go Rocky Lekaj. Jego strzał został obroniony przez golkipera IK Start – Marka Fabriciusa Jensena. Kraska na murawie przebywał od początku aż do 87. minuty, kiedy został zmieniony przez Martina Denckera Opsahla.

III. runda Pucharu Norwegii:

SK Gjøvik-Lyn – IK Start 1:0 (0:0)

75′ 1:0 Daniel Kraska