W finale baraży o awans do PKO Ekstraklasy działo się naprawdę dużo. Pięć bramek, wielkie emocje w dogrywce, efektowne interwencje bramkarzy – to wszystko zaserwowali nam dzisiaj piłkarze Termalici Nieciecza i Puszczy Niepołomice. Ostatecznie z awansu mogli cieszyć się zawodnicy MKS-u, którzy pokonali „Słoni” 3:2.

W pierwszej połowie Bruk-Bet znacznie przeważał w posiadaniu piłki… i to właściwie wszystko . Niecieczanie do 20 minuty nie byli w stanie oddać strzału na bramkę Kewina Komara. Zmieniło się to jednak w 23′ kiedy na bramkę gości huknął Adam Radwański, ale fantastyczną interwencją popisał się wówczas golkiper Puszczy. Pierwsza odsłona była bardzo wyrównana. Gospodarze mimo większego posiadania piłki nie byli w stanie strzelić bramki. Goście natomiast grali swoją, defensywną piłkę, skutecznie niwelując wszystkie ataki Termalici. Na słowa uznania zasługuje także Kewin Komar – golkiper Puszczy – która w głównej mierze jemu zawdzięcza bezbramkowy remis po pierwszych 45. minutach.

Druga część gry dla „Słoni” nie mogła się rozpocząć lepiej. W 46′ po idealnym dośrodkowaniu Błachewicza strzałem głową piłkę w siatce umieścił Poznar i otworzył wynik meczu. Na odpowiedź Puszczy nie musieliśmy długo czekać. W pole karne zacentrował Marcel Pieczek, a zamykający akcję Siemaszko wyrównał wynik meczu. Niedługo później gośćie ruszyli z kolejnym groźnym atakiem. Po dośrodkowaniu w pole karne i niefortunnej odbitce, piłkę do własnej bramki skierował Andrej Kadlec. Niespełna 10 minut później, Ambrosiewicz zgrał do Mešanovicia, który potężnym uderzeniem pod poprzeczkę nie dał najmniejszych szans Komarowi na interwencję i doprowadził do wyrównania. W 80′ z dystansu groźny strzał oddał Radwański, ale Kewin Komar był na posterunku i odbił piłkę na rzut rożny. Regulaminowy czas gry nie przyniósł rozstrzygnięcia, co oznaczało dogrywkę.

W 99′ w pole karne niecieczan dośrodkował Tomalski a precyzyjnym uderzeniem głową Konrad Stępień wyprowadził swoją drużynę na prowadzenie. W dalszej częśći meczu piłkarze Puszczy świetnie się bronili i nie pozwolili gospodarzom strzelić kolejnej bramki. Tym samym zapewnili sobie pierwszy w historii klubu awans do PKO Ekstraklasy.