Dzisiaj odbył się finał baraży o awans do Fortuna 1 ligi. Stomil Olsztyn podejmował u siebie Motor Lublin. Po rzutach karnych zwycięsko z tego pojedynku wyszedł zespół z Lublina i to właśnie ich w przyszłym sezonie będziemy oglądać na zapleczu PKO Ekstraklasy.

Wynik już na początku spotkania otworzyć mogła drużyna z Olsztyna. Na prawej stronie urwał się Wójcik i dobrze dośrodkował do Staszaka, który jednak nie trafił w światło bramki. Niespełna 10 minut później, Karol Żwir świetnie znalazł Karlikowskiego, który zmarnował fantastyczną sytuację i posłał futbolówkę obok słupka. W dalszej części meczu gra toczyła się głównie w środku pola, a piłkarze bardziej skupiali sie na kopaniu się wzajemnie po kostkach niż strzelaniu bramek. Zmieniło się to jednak w 37′ kiedy to świetną centrę w pole karne na bramke zamienił Filip Wójcik i dał gościom prowadzenie. W pierwszej odsłonie nie padło już więcej bramek. Na przerwę w lepszych nastrojach schodzili piłkarze Motoru Lublin, którzy prowadzili 1:0.

W drugiej połowie lepiej spisywali się gospodarze. Częściej stwarzali sytuacje strzeleckie i dłużej utrzymywali się przy piłce. Piłkarze Stomilu Olsztyn wiedzieli, że taki rezultat oznacza dla nich brak awansu do Fortuna 1 Ligi i robili wszystko by odwrócić losy meczu. W 67′ po fatalnym błędzie Przemysława Szarpka, olsztynianie wyszli z groźną kontrą. Piłkę przejął Kurbiel i dograł na drugą stronę do Karola Żwira. Polak precyzyjnym strzałem po ziemi umieścił piłkę w siatce i wyrównał wynik meczu. Po strzeleniu bramki Stomil nadal napierał, ale w akcjach gospodarzy brakowało zdecydowanie dokładnośći. To samo można powiedzieć o drugiej drużynie. Regulaminowy czas gry nie przyniósł rozstrzygnięcia i czekała nas dogrywka.

Dogrywkę od groźnej sytuacji rozpoczęli gospodarze. W 96′ Karol Żwir wpadł w pole karne, ale jego strzał obronił golkiper gości. Od 103. minuty, goście musieli radzić sobie w dziesięciu. Po nieumyślnym wejściu z boiska wyleciał Sebastian Rudol. Dalsza część dogrywki to ciągłe ataki ekipy z Olsztyna. Żaden jednak nie przyniósł oczekiwanego rezultatu. O awansie decydowały rzuty karne. Po serii jedenastek zwycięsko z tego starcia wyszła drużyna Motoru Lublin wygrywając 4:1 i to właśnie ten zespół w przyszłym sezonie zobaczymy w rozgrywkach Fortuna 1 Ligi.

Baraże o awans do Fortuna 1 Ligi – finał
Stomil Olsztyn – Motor Lublin 1:1 (w karnych 1:4)
Żwir 67′ (rzuty karne: Shibata) – Wójcik 37′ (rzuty karne: Król, Rozmus, Wójcik, Żebrakowski)
Stomil Olsztyn: Florek ( 46′ Krawczun), Karlikowski, Kuban (46′ Kosmicki), Kurbiel, Mądrzyk, Sadowski, Spychała, Stromecki (46′ Shibata), Walencik, Wójcik (75′ Kalisz), Żwir (111′ Caetano)
Motor Lublin: Budziłek, Gąsior (60′ Reiman), Kasprzyk (84′ Żebrakowski), M. Król (74′ Kosior), R. Król, Lis, Rudol, Rybicki (60′ Reiman), Staszak (91′ Rozmus), Szarek, Wójcik