Magdalena Fręch

Pierwszy mecz na kortach trawiastych w tym sezonie wyszedł dobrze Magdalenie Fręcz (WTA. 77), która rozprawiła się z Brytyjką Sonay Kartal (WTA. 272). Polska tenisistka wygrała 2:1 i awansowała do drugiej rundy WTA 250 w Nottingham.

W inaugurującym secie już w pierwszym gemie Magdalena Fręch miała szansę na przełamanie swojej rywalki, ale nie wykorzystała żadnego z dwóch break-pointów. W kolejnym natomiast to jej przeciwniczka mogła zrobić jej krzywdę odbierając podanie. Ostatecznie Polka się wybroniła. Następne cztery gemy padły łupem serwujących. Dopiero w siódmym, a później i dziewiątym gemie to Fręch zaczęła dominować. Dwukrotnie przełamała Kartal i zwyciężyła pierwszego seta 6:3.

Polska tenisistka w drugiej partii równie dzielnie walczyła, ale tym razem nie była w stanie zapisać seta na swoją korzyść. Zaczęło się od sześciu gemów, w których panie wygrywały przy swoim serwisie. Co prawda obie miały okazję na przełamanie, ale nie potrafiły ich spuentować. W siódmym gemie, a potem i w dziewiątym powtórzyło się to samo co w pierwszej partii. Tyle, że tym razem to Brytyjka miała co świętować dwukrotnie odbierając podanie Polce, co poskutkowało wygraną 7:5.

Trzeci set to już pokaz siły Magdaleny Fręch, która nie dała zbyt wiele pograć swojej przeciwniczce. W czwartym gemie przy okazji pierwszego break-pointa przełamała ją. Następnie to samo zrobiła w ósmej wymianie. Jej rywalka nie miała ani jednej szansy w tej partii na odbiór podania, przez co przegrała 2:6 i w całym meczu 1:2.

W drugiej rundzie WTA 250 Magdalena Fręch (WTA. 77) spotka się z Chinką Lin Zhu (WTA. 39). Spotkanie odbędzie się w środę około godziny 12:00.