Tarczyński Arena
Foto: tarczynskiarenawroclaw.pl

Polski Związek Piłki Nożnej walczy o organizację finału Ligi Konferencji Europy, który miałby odbyć się na stadionie miejskim we Wrocławiu. UEFA ogłosić organizatora LKE ma w okolicach 28. czerwca po posiedzeniu Komitetu Wykonawczego UEFA. 

Pierwsze pogłoski dotyczące organizacji finału Ligi Konferencji Europy na Tarczyński Arena pojawiły się już kilka dni temu. Temat został od razu podchwycony i zgłębiany przez kolejnych dziennikarzy. Okazuje się, że finał ten we Wrocławiu miałby odbyć się albo w sezonie 2023/2024 albo 2024/2025.

UEFA swoje spotkanie będzie miała 28.06 i to wtedy zapadną decyzję odnośnie miejsca finału. Polska w 2015 r. i 2021 gościła już finał Ligi Europy. Pierwszy z nich na PGE Narodowym wygrała Sevilla, drugi natomiast na Polsat Plus Arena Gdańsk padł łupem Villarrealu. Obie drużyny co warto podkreślić reprezentowały ligę hiszpańską. Czy trzeci finał również przyniesie pozytywne rozstrzygnięcie w kraju nad Wisłą dla którejś z hiszpańskich ekip? Możliwe, że przekonamy się o tym już całkiem niedługo.

Poprzedni artykułPolskie siatkarki z awansem w rankingu FIVB!
Następny artykułPolacy wygrywają Puchar Świata w Varese

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę podać swoje imię tutaj
Proszę wpisać swój komentarz!