Fot: zprp.pl

W drugim spotkaniu Mistrzostw Świata piłkarzy ręcznych do lat 21 reprezentacja Polski zremisowała z Chorwacją.

Polacy, którzy w pierwszym meczu pokonali 47:22 Amerykanów w spotkaniu z Chorwatami nie byli faworytami jednak w pierwszych minutach grali pewnie zarówno w obronie jak i w ataku. Wraz z upływem czasu to Chorwaci zaczęli grać lepiej i na przerwę schodzili prowadząc 17:15.

W drugiej połowie Polacy grali koncertowo i w 45. minucie prowadzili już 20:16! Gra Biało-Czerwonych nieco siadła w końcówce spotkania co wykorzystali rywale i na kilka sekund przed końcem prowadzili 30:29. Cenny remis reprezentacji Polski zapewnił Marcel Nowak rzutem z 15 metrów.

Kolejne spotkanie Polacy rozegrają w dniu jutrzejszym o godzinie 18:00 z Francją.