Fot: Fiba.basketball

Reprezentacja Polski do lat 18 przegrała w pierwszym meczu grupy B mistrzostw Europy dywizji A z Turcją 47:71.

W pierwszej kwarcie Biało-Czerwone grały pewnie w obronie i celnie rzucały czego efektem było prowadzenie po pierwszych dziesięciu minutach 14:6. Niestety gra w drugiej kwarcie całkowicie się posypała, a Turczynki zaczęły grać lepiej i wygrały drugą kwartę 28:10!

Po zmianie stron rywalki w dalszym ciągu dominowały i powiększały przewagę ostatecznie gospodynie turnieju okazały się lepsze i wygrały z podopiecznymi Roberta Pieczyraka 71:47.

Turcja – Polska 71:47 (6:14, 28:10, 19:12, 18:11)

Polska: N. Rutkowska 8, K. Ułan 7, A. Burzyńska 7, N. Tomasik 6, Ł. Grządziela 5, M. Nassisi 5, D. Ullmann 5, K. Maj 2, W. Stasiak 2, M. Kusiak 0, W. Steblecka 0, J. Adamczuk 0.