Reprezentacja Polski 3x3 kobiet
Reprezentacja Polski 3x3 kobiet fot: fiba3x3.com

Reprezentacja Polski koszykarek 3×3 niestety przegrała po dogrywce z reprezentacją Azerbejdżanu 17:18 w finale turnieju kwalifikacyjnego do igrzysk olimpijskich 2024. Zawodniczki w Hongkongu nie uzyskały awansu na imprezę, ale następną szansę na wywalczenie miejsca w Paryżu będą miały w maju.

Polska drużyna w składzie: Aldona Morawiec, Klaudia Sosnowska, Aleksandra Zięmborska, Anna Pawłowska, Marissa Kastanek i Weronika Telenga, uzyskały awans do fazy pucharowej, w wyniku zajęcia drugiego miejsca w grupie A. W niedzielnym półfinale zawodniczki Edyty Koryzny nie były skazywane na zwycięstwo, ale wysoko pokonały obecne mistrzynie Europy reprezentacje Holandii 20:12.

Finałowy mecz rozgrywały przeciwko zawodniczkom Azerbejdżanu. Polskie dziewczyny miały bardzo dobry początek, dzięki któremu prowadziły 5:0. Miały przewagę na boisku, za sprawą dobrej gry Marissy Kastanek oraz Klaudii Sosnowskiej, co doprowadziło do wyniku 11:8. 
W finalnej fazie spotkania rywalki dogoniły Polki i na tablicy widniał remis 16:16, który oznaczał dogrywkę. Końcowo po emocjonującej atmosferze, to przeciwniczki wygrały i są pewne występu w Paryżu.
 
Zawody w Hongkongu były pierwszą okazją reprezentacji Polski na pojechanie na igrzyska olimpijskie. Drugą będzie wydarzenie w Debreczynie, które odbędzie się 16-19 maja. Bilet do stolicy Francji wywalczą trzy najlepsze zespoły, a w turnieju wystąpi również męska reprezentacja Polski.
 

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę podać swoje imię tutaj
Proszę wpisać swój komentarz!