To był kolejny świetny mecz w wykonaniu Huberta Hurkacza podczas tegorocznego Wimbledonu. Polak pewnie pokonał wyżej rozstawionego Włocha Lorenzo Musettiego w trzech setach 7:6(4), 6:4, 6:4 i awansował do 1/8 finału turnieju. W niej zmierzyć się może z Novakiem Djokoviciem.

Pierwszy set był bardzo wyrównany. Panowie pewnie wygrywali gemy przy własnym podaniu. Jedynie w dziesiątym gemie Hurkacz miał dwie szanse na przełamanie, jednak Włoch skutecznie się wybronił. Ostatecznie pierwszego seta musiał rozstrzygnąć tie-break, w którym świetnie grał wrocławianin. Polak wygrał go 7-4 i całego seta 7:6.

Już w trzecim gemie drugiego seta Hurkaczowi udało się przełamać Włocha. Do końca seta Panowie zwyciężali gemy przy swoim serwisie, dzięki czemu reprezentant Polski wygrał 6:4. Warto jednak podkreślić, że przy stanie 5:4 dla Polaka, Musetti miał jedną szansę na przełamanie. Hubert jednak się wybronił i zwyciężył gema, a zarazem seta przy własnym serwisie.

Trzeci set nie mógł się lepiej zacząć dla wrocławianina, który już w pierwszym gemie przełamał wyżej rozstawionego Włocha. W dalszej części gry obaj panowie wygrywali gemy przy swoim podaniu. W dziesiątym gemie Polak serwował po zwycięstwo w całym spotkaniu. Udało mu się wybronić trzy break-pointy, dzięki fantastycznym serwisom, i ostatecznie wygrać gema, seta i cały mecz 3:0. Warto podkreślić, że w całym turnieju Hurkacz nadal nie przegrał gema przy własnym serwisie.

Rywalem Polaka w walce o ćwierćfinał będzie lepszy z pary Novak Djoković/Stan Wawrinka.