Polska uległa Bułgarii w pięciu setach na Mistrzostwach Świata U21 siatkarzy w Bahrajnie na koniec rywalizacji w grupie C. Już przed meczem wiadome było, że obie reprezentacje znajdą się w najlepszej ósemce młodzieżowego czempionatu. W przypadku naszej reprezentacji, zdecydowały o tym wcześniejsze zwycięstwa z Indiami i Kanadą.

Mający chrapkę na tytuł mistrzów świata Bułgarzy zgodnie z przewidywaniami okazali się bardzo wymagającym rywalem. Grając na niskim procencie błędów, w połowie partii prowadzili 14:12 i zaczęli powiększać przewagę. Wynosiła ona w zaawansowanym momencie seta 4 punkty (21:17). Po bardzo dobrych zagrywkach Marcela Hendzelewskiego polski zespół punktował 6 razy z rzędu, nie tylko odrabiając straty, ale wychodząc na prowadzenie 23:21. Jednak w końcówce klasę pokazał Aleksandar Nikołow. Swoje świetne wejście zakończył asem (25:23).

Kolejny set dowiódł, że mamy do czynienia z konfrontacją wyrównanych ekip, a samo spotkanie może trochę potrwać.
Polacy w drugiej partii dominowali w bloku. W końcówce Bułgaria prowadziła 21:19 (wcześniej było 15:17) i miała też pierwszą piłkę setową 24:23. W pełnej dramaturgii końcówce Polacy wybronili się i następnie wygrali na przewagi. Ostatni punkt rywale stracili wpadając w siatkę (26:28).

Po dwóch wyrównanych setach w trzecim wyraźną przewagę uzyskał bułgarski zespół. Rozpoczął on od prowadzenia 4:1 i kontynuował wysoki poziom gry. Polacy nie potrafili znaleźć argumentów na świetnie dysponowanych rywali. Bułgarzy mieli przewagę m.in. 16:10 oraz 20:14 i pewnie wygrali (25:17)

Biało-Czerwoni bardzo dobrze zagrali w czwartej partii. Kapitalną zmianę dał Aleksiej Nasewicz. Wykazali się wielką rozwagą na zagrywce, sprawiając rywalom problemy w jej odbiorze. Polska prowadziła m.in. 10:8  oraz 14:11. Bułgaria wyrównała na 19:19, ale w końcówce podopieczni trenera Mateusza Grabdy okazali się zasłużenie lepsi (25:22). Oba zespoły prezentowały równy, wysoki poziom gry.

W tie breaku początkowo nie było zdecydowanej dominacji którejś ze stron, choć dwa punkty uzyskali Bułgarzy prowadząc przy zmianie stron 8:6. Po zmianie stron Polacy popełniali jednak błędy w przyjęciu trudnych zagrywek rywali, a Bułgarzy wręcz miażdżyli blokiem ataki naszej „młodzieżówki”. Te dwa elementu zaważyły na odjechaniu faworytów do mistrzostwa na świata na cztery punkty (13:9) i choć Polacy świetną grą w obronie zniwelowali straty do 2 punktów (13:11) i mieli szansę na kontakt, musieli uznać wyższość dysponującymi lepszymi warunkami fizycznymi rywali.

Po dwie najlepsze drużyny z każdej z czterech grup awansują do czołowej ósemki i zagrają w drugiej fazie (grupy E i F). Po dwie najlepsze ekipy z tych grup awansują do półfinałów. Miejscem rozgrywania wszystkich spotkań jest stolica Bahrajnu – Manama.