Na inaugurację drugiej fazy Mistrzostw Świata do lat 21, Polacy po słabej grze przegrali z będącą ostatnio w gazie reprezentacją Iranu 0:3.

Na początku pierwszej partii obie ekipy grały punkt za punkt. Później jednak Irańczycy wrzucili wyższy bieg i zaczęli powiększać swoją przewagę. Polacy mieli problem z przebiciem się przez blok oraz z przyjęciem zagrywki. Po autowym ataku Śliwki Iran prowadził już 15:8. Dalszą część seta Irańczycy mieli już całkowicie pod kontrolą. Nasi dzisiejsi rywale łatwo wygrali pierwszą partię 25:17.

Drugiego seta Irańczycy rozpoczęli od dwóch punktów przewagi. Nadal bombardowali nas zagrywką, której Polacy nie byli w stanie dobrze przyjąć. Biało-czerwoni nadal popełniali masę błędów. Atak zerwał Śliwka i Iran prowadził 6:3. Polacy podjęli jednak walkę, a po ekwilibrystycznym uderzeniu Majchrzaka doprowadzili do remisu (7:7). Akcję później Szymendera obił irański blok i wyprowadził biało-czerwonych na jednopunktowe prowadzenie. Dalsza częśc seta to już gra punkt za punkt. Polacy prezentowali się dużo lepiej niż w pierwszej partii, ale do zwycięstwa to nie wystarczyło. Piłkę setową mocnym uderzeniem po skosie skończył Golizadeh. Irańczycy wygrali drugą odsłonę 25:23.

Początek trzeciego seta był bardzo wyrównany. Polacy nawet radzili sobie w przyjęciu i nie psuli tylu zagrywek. Ponad to coraz lepiej w ataku radzili sobie Szymendera i Nasevich. Dwa punkty bezpośrednio z zagrywki zdobył Kubicki i Polacy wysunęli się na trzypunktowe prowadzenie (16:13). Irańczycy szybko jednak tę stratę odrobili. Najpierw asem serwisowym popisał się Golizadech, a następnie na prawym skrzydle zablokowany został Szymendera. Tym samym rezultat wynosił 16:16. Czas wzięty przez Mateusza Grabdę nic nie dał. Golizadeh nadal bombardował naszych przyjmujących zagrywką a piłkę w aut posłał Śliwka. W końcówce seta Irańczycy wypracowali sobie dwa punkty zaliczki (18:16). Nasi dzisiejsi rywale nie wypuścili już takiej przewagi i wygrali trzecią partię 25:23, a cały mecz 3:0.

Kolejny mecz biało-czerwoni rozegrają jutro o godzinie 13:00, a ich przeciwnikiem ponownie będzie Bułgaria.