Po ostatnim zwycięstwie nad Serbią, reprezentacja Polski do lat 17 nie zwalnia tempa. Tym razem biało-czerwoni pokonali Finlandię 3:1.

Pierwsza partia nie była dla młodych Polaków najlepsza. Po początkowej grze punkt za punkt Finowie wypracowali sobie kilkupunktową przewagę, którą konsekwentnie powiększali. Biało-czerwoni mieli problemy w przyjęciu i nie radzili sobie na siatce. Seta skutecznym atakiem skończył Aarni Ruohola. Finowie wygrali piewrszą odsłonę 25:18.

Drugi set to już kompletnie inna gra w wykonaniu Polaków. Biało-czerwoni spisywali się dużo lepiej niż w pierwszej odsłonie i już na początku seta odjechali rywalom. W ataku świetnie spisywali się Jakub Szczurowski i Igor Nurkiewicz. Partię mocnym atakiem skończył Oskar Trawka. Tym samym Polacy zwyciężyli w drugim secie 25:18.

Trzecia partia w wykonaniu Polaków była jeszcze lepsza. Biało-czerwoni po początkowej grze „oczko” za „oczko” zdołali wyrobić sobie bezpieczną przewagę, której nie wypuścili do końca partii. Asem serwisowym seta zakończył Patryk Dudek. Polacy wygrali trzecią odsłonę aż 25:14.

Początek czwartego seta znów nie był dla Polaków najlepszy. Finowie prowadzili w pewnym momencie 7:4, ale Polacy nie odpuścili i szybko doprowadzili najpierw do remisu, a później wypracowali sobie konkretną zaliczkę. Tak jak to było w drugiej i trzeciej partii, biało-czerwoni całkowicie kontrolowali grę i zwyciężyli w czwartym secie 25:18, a w całym meczu 3:1.