Fot: CEV

Reprezentacja Polski do lat 21 pokonała w jedynym spotkaniu eliminacyjnym mistrzostw Europy Łotwę 3:0 i zapewniła sobie awans do turnieju finałowego. Wcześniej z turnieju ze względów finansowych wycofała się reprezentacja Izraela.

Kadra prowadzona przez Jakuba Głuszaka nie miał problemów z pokonaniem gospodyń, który były tylko tłem dla reprezentantek Polski. W pierwszym secie rywalki licznik punktów zatrzymały na zaledwie dwunastu. W drugiej partii gra była już bardziej wyrównana i rywalki dotrzymywały kroku do stanu 13:13. W pewnym momencie Polki odjechały rywalkom i prowadziły 18:15 i ostatecznie wygrały seta 25:17.

W początkowej fazie trzeciego seta trwała zacięta walka, a nasze reprezentantki ucieczkę rozpoczęły od stanu 6:6 gdy zdobyły przewagę i wyszła na cztery punkty przewagi (12:8). W kolejnych akcjach Polki dyktowały warunki gry i wygrały seta 25:13 i mogły świętować awans do finałów, które odbędą się w 2024 roku we Włoszech.

Łotwa – Polska 0:3 (12:25, 17:25, 13:25)

Łotwa: Mazure-Mago (2), Rutkovska (2), Rita (2), Cagele (2), Vavere (2), Pridatko (11), Grundmane (libero) oraz Andrjuscenko (libero), Jursane-Pinke, Cepurite (10, Sosinovica, Celenova (1) i Leskinovica (4)

Polska: Pierzchała (12), Rejment (11), Janicka (6), Kecher (6), Stancelewska (8), Latos (6), Pajdak (libero) oraz Dębowska, Bandurska, Miłkowska (1), Godlewska (2), Senica, Jankowska (1) i Chorąża (libero).