Fot: PKO BP Ekstraklasa

Zagłębie Lubin pokonało w meczu 1. kolejki PKO Ekstraklasy Ruch Chorzów 2:1. Po pierwszej połowie goście prowadzili 1:0 po samobójczym trafieniu Aleksa Ławniczaka, a w drugiej połowie zwycięstwo Zagłębiu dali Tomasz Makowski i Bartłomiej Kłudka.

Spotkanie mogło rozpocząć się od prowadzenia Miedziowych, po tym jak Marek Mróz zagrał do Damjana Bohara, którego uderzenie minimalnie minęło bramkę gości. W 21. minucie Marek Mróz zdecydował się na uderzenie z osiemnastu metrów, jednak piłka przeleciała nad poprzeczką bramki strzeżonej przez Bieleckiego. Defensywnie nastawiony Ruch wyszedł na prowadzenie w 28. minucie gdy piłkę do własnej bramki skierował Aleks Ławniczak. Po bramce beniaminek PKO Ekstraklasy zaatakował i w 32. minucie Kacper Michalski uderzył z dystansu, a strzał okazał się niecelny. W 34. minucie Zagłębie umieściło piłkę w siatce, a dokładnie uczynił to Aleks Ławniczak, jednak bramka nie została uznana z powodu zagrania ręką Kopacza.

Od pierwszych minut Zagłębie przejęło inicjatywę i utrzymywało się przy piłce na połowie rywali. W 59. minucie Bohar próbował uderzyć, jednak został zablokowany przez zawodników Ruchu. Błąd w defensywie popełnił Kopacz, a bliski przejęcia piłki w polu karnym rywali był Szczepan. Zagłębie piłkę w bramce Chorzowian umieścili w 62. minucie za sprawą Damjana Bohara, jednak sędzia po analizie VAR dopatrzył się pozycji spalonej i nie uznał bramki. W 71. minucie Tomasz Makowski otrzymał podanie na jedenasty metr od Mateusza Grzybka i pewnym uderzeniem pokonał Jakuba Bieleckiego. Beniaminek PKO Ekstraklasy przeprowadził groźny kontratak, który zakończył się niecelnym strzałem Daniel Szczepan. W 79. minucie z rzutu wolnego uderzał Kacper Hodyna, a piłka minęła bramkę rywali. Bartłomiej Kłudka popisał się fenomenalnym uderzeniem z dystansu i piłka, odbijając się od poprzeczki, wpadła do bramki, obok interweniującego Jakuba Bieleckiego. Na uderzenie za pola karnego zdecydował się Marko Poletanović, które okazało się niecelne. W doliczonym czasie gry do dośrodkowania Juliusza Letniowskiego głową uderzył Paweł Baranowski, a piłka przeszła obok bramki.