Martyna Kubka

Niezbyt dobrze rozpoczął się turniej tenisowy w Warszawie dla Polek. Po porażkach w niedzielnych kwalifikacjach singla Kubki, Falkowskiej, Lincer, Rogozińskiej Dzik oraz poniedziałkowej przegranej Chwalińskiej niepowodzenie przyszło także w deblu.

Martyna Kubka wraz z Nataliją Stevanovic rywalizowały w 1/8 finału z duetem brytyjskim Naikthą Bains oraz Maią Lumsden.  W inaugurującym secie para polsko-serbska oddała już pierwszy gem przy własnym serwisie. W kolejnych pięciu gra wyglądała wyrównanie, a w szóstym nawet to Kubka i Stevanovic miały break-pointa, którego nie skończyły na swoją korzyść. To czego nie potrafiły zrobić Polka i Serbka w następnym gemie wykorzystały Brytyjki i po dwóch breakach drugi raz w tym secie przełamały duet polsko-serbski. Przy własnym podaniu otrzymały dwie piłki setowe i kończąc drugą z nich zakończyły seta wygraną 6:2.

Set drugi rozpoczął się bardzo wyrównanie. Przez pierwsze osiem gemów żadna z par nie potrafiła przełamać. Co więcej nie było ku temu nawet jednej dogodnej okazji. Dopiero w dziewiątym gemie Kubka i Stefanovic straciły swój serwis. Chwilę później jednak odłamały i tablica wyników pokazywała 5:5. Niestety długo to nie potrwało, bo w jedenastym gemie znów to rywalki Polki i Serbki okazały się lepsze łamiąc Kubkę i Stefanović przy pierwszym break-poincie. Duet z polską tenisistką nie był w stanie skutecznie się przeciwstawić w dwunastym gemie. Bains i Lumsden skończyły go sprawnie wykorzystując pierwszą piłkę meczową i zwyciężając 7:5 oraz w całym meczu 2:0.