Weronika Ewald nie dała rady Słowaczce Rebecce Sramkovej w spotkaniu pierwszej rundy turnieju BNP Paribas Open w Warszawie i swój debiut w turnieju głównym WTA Tour zakończyła na pierwszej rundzie.

17-letnia tenisistka, która w turnieju wystąpiła dzięki dzikiej karcie, straciła własne podanie w trzecim gemie, oraz w piątym. Przy stanie 4:1 przełamała rywalkę, która po chwili wygrała gema przy serwisie Ewald. Słowaczka nie miała problemu w wygraniu kolejnego gema i wygrała pierwszego seta 6:2.

Drugi set rozpoczął się od przełamania w wykonaniu Sramkovej, która wykorzystała trzeciego break pointa. Niestety przy kolejnym serwisie ponownie 17-latka nie dała rady utrzymać podania i przegrywała 3:0. Ostatecznie w drugim secie młoda polska tenisistka przegrała 6:2 i pożegnała się z turniejem.