Jagoda Gruszczyńska i Aleksandra Wachowicz zanotowały jedno zwycięstwo i porażkę w turnieju głównym Beach Pro Tour w Montrealu. Polki kolejny mecz rozegrają w dniu dzisiejszym o godzinie 17:00 z brazylijską parą — Ana Patricia/Duda.

Na otwarcie turnieju reprezentantki Polski podejmowały tajską parę Naraphornrapat/Worapeerachayakorn. Początek meczu był wyrównany i żaden z duetów nie potrafił wypracować przewagi, a kluczowym dla losów pierwszego seta były dwa asy serwisowe Aleksandry Wachowicz, które pozwoliły odskoczyć na trzy punkty (18:15). W końcówce Biało-Czerwone nie oddały prowadzenia i wygrały pierwszego seta 21:17.

W drugiej partii Polki w połowie seta zyskały przewagę i prowadził 12:8. Tajki nie potrafił zmniejszyć przewagi i to reprezentantki Polski wygrał drugiego seta 21:17 i całe spotkanie 2:0.

W drugim pojedynku po drugiej stronie siatki stanął brazylijski duet Agatha/Rebecca, który miał wymarzony początek i mecz rozpoczął od prowadzenia 4:1. Niestety nasze reprezentantki nie potrafiły odrobić strat, a zawodniczki z Ameryki Południowej powiększył przewagę i wygrały seta 21:16.

Drugi set był wyrównany i gra oscylowała w okolicach remisu. W pewnym momencie Brazylijki odskoczył jednak na trzy oczka i prowadziły 8:5. Biało-Czerwone zdołały odrobić straty (12:13), jednak po chwili ponownie rywalki odskoczył. Ostatecznie Brazylijki wygrały 21:19 i całe spotkanie 2:0.