Letni Europejski Festiwal Młodzieży dobiega końca. Przedostatniego dnia zmagań na konto reprezentacji Polski wpadły cztery medale: dwa w skateboardingu, po jednym w lekkoatletyce i kolarstwie!

Jako pierwsza z krążka mogła się cieszyć kolarka – Maria Okrucińska. Polka w wyścigu ze startu wspólnego dojechała do mety na trzeciej pozycji z czasem 1:19,25. Na piątym miejscu rywalizację wśród chłopców zakończył Szymon Wrona (1:33,22), a jedenasty był Bartosz Łyżwa.

Do grona medalistek dołączyła Maja Woźniak, która na 200. metrów przecięła linię mety jako druga – 24,08 s. O krok od medalu był na tym samym dystansie Fabian Brylowski. Jego czas 21,61 s. był o 0,2 s. za słaby aby wywalczyć brąz. Niewiele do krążka zabrakło też Wiktorii Gadajskiej na 400. metrów przez płotki. Polska płotkarka dobiegła do mety na czwartej pozycji (59,04 s).

W czwartek zdecydowanie najbardziej ”medalodajną” konkurencją dla Polski był skateboarding. Najpierw w streecie dziewczyn złoto wyjeździła Weronika Choromańska (167,78), a potem w tej samej konkurencji tyle, że u chłopców brąz przypadł Jeanowi Semaanowi. (212,47).

To pierwszy dzień podczas którego nie padł żaden medal na pływalni. W finale na 50. metrów stylem dowolnym siódme miejsce zajął Przemysław Pietroń. Ósmą lokatę w sztafecie 4×100. metrów stylem zmiennym wypływali sobie Aleksandra Prasał, Grzegorz Czogała, Alicja Rodziewicz, Przemysław Pietroń. Dziś jednak może być lepiej, bo kilku polskich pływaków zdobyło przepustki do dalszych faz zmagań.

Zwycięstwa w koszykówce 3×3 zaliczyli chłopcy i dziewczęta. Panie pokonały 14:10 Rumunię (i awansowały do ćwierćfinału), a panowie 21:12 Gruzję.

Duet deblowy Antoni Kasperski i Jan Sadzik po niełatwym boju pokonali Węgrów Marcela Kovacowa i Akosa Tothowa 2:1 (6:1, 2:6, 10-6).